תת שר החוץ הבריטי הושעה אחרי שתועד תוקף פעילת סביבה שפרצה לפגישה סגורה

נגד תת השר וחבר הפרלמנט, מארק פילד, הוגשה תלונה על ידי צד שלישי והמשטרה חוקרת. הוא התנצל על התקרית ואמר כי חש מאוים וחשש שהפעילה חמושה. הוא הושעה על ידי ראשת הממשלה מיי

לוגו גרדיאן
גרדיאן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
לוגו גרדיאן
גרדיאן

תת שר החוץ הבריטי לענייני אסיה והאוקיינוס השקט, מארק פילד, הושעה היום (שישי) מתפקידו בעקבות פרסום סרטון בו הוא נראה דוחף וגורר בצוואר פעילת גרינפיס שהתפרצה לאירוע רשמי של הפרלמנט בו הוא נכח. 

המשטרה הודיעה שהיא חוקרת תלונה של אדם שלישי על התקיפה שהוגשה נגד פילד. הבכיר עצמו כבר הספיק להתנצל בפני הפעילה על מעשיו. פילד, חבר פרלמנט מטעם הערים לונדון ווסטמינסטר, הסביר כי הוא חש מאוים כשהמפגינה עברה לידו וחשש שהיא עלולה להיות חמושה.

ממעונה של ראשת הממשלה תרזה מיי נמסר כי היא צפתה בסרטון והחליטה להשעות את פילד. הן הקבינט והן במפלגה השמרנית, אליה משתייך פילד, חוקרים גם כן את התקרית. "מיי סבורה שהמעשה מדאיג מאוד. המשטרה הודיעה שהם בודקים את הדיווחים על המקרה הזה", אמרה הדוברת של ראשת הממשלה בדאונינג 10. עוד נמסר כי "הוא יושעה מתפקיד תת השר כל עוד החקירה הזו נמשכת". 

בבית האחוזה, מעונו הרשמי של הלורד ראש העיר של לונדון, שבו נערכה פגישת בכירים בנושא האקלים והתרחשה התקיפה, אמרו כי הם בודקים כיצד הצליחה הפעילה לפרוץ את המאבטחים, והוסיפו כי הם בוחנים מחדש את סידורי האבטחה במקום. בית האחוזה אינו פתוח לציבור באופן חופשי, במיוחד בעת אירועים רשמיים הנערכים בו. במפלגת הלייבור קראו לפילד להתפטר מתפקידו ושרת הצללים לענייני נשים ושוויון, דון בטלר, תיארה את התקרית כ"מזעזעת". 

בהודעה שפרסם פילד מוקדם יותר היום – לפני ההודעה על השעייתו – הסביר המחוקק כי הוא נהג באופן אינסטינקטיבי וחשש "באמת ובתמים" כי המפגינה עלולה להיות חמושה. לדבריו, הוא "לפת את הפורצת בחוזקה במטרה להוציא אותה מהחדר מהר ככל האפשר. אני מתחרט עמוקות על כך ומתנצל בפני האשה על כך שגררתי אותה. עם זאת, באווירה הנוכחית הרגשתי שאני צריך לנהוג בנחישות כדי להתמודד עם האיום למען ביטחון הנוכחים במקום".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ