לוגו רויטרס
רויטרס

קאנצלרית גרמניה אנגלה מרקל נראתה היום (חמישי) שוב כשהיא רועדת באופן ברור, כשנפגשה עם הנשיא פרנק-וולטר שטיינמאייר בברלין. לפני כשבועיים תועדה מרקל רועדת בטקס קבלת הפנים של נשיא אוקראינה ולודימיר זלנסקי בגרמניה ועוררה תהיות בנוגע למצבה הבריאותי. היא העלתה אז את האפשרות שסבלה מהתייבשות. דובר מטעמה של מרקל אמר היום שהיא מרגישה "בסדר גמור".

מרקל צפויה להשתתף היום בוועידת ה-G20 ביפן. בתגובה לפניות עיתונאים הבהיר הדובר מטעמה שאין שינוי בתוכניות. "הכל נמשך כמתוכנן, הקאנצלרית מרגישה בסדר גמור".

מרקל ושטיינמאייר בברלין, היוםצילום: REUTERS TV/רויטרס
צילום: REUTERS TV/רויטרס

בתיעוד לפני כשבועיים נראתה מרקל לצד זלנסקי, בעודה ממתינה למשמר הכבוד של צבא גרמניה. הרגליים והגוף של מרקל החלו לרעוד, ורק כשצעדה לאחר מכן עם הנשיא האוקראיני נחלשו הרעידות. במסיבת עיתונאים מאוחר יותר, מרקל אמרה ששתתה בינתיים שלוש כוסות מים וכי היא מרגישה טוב יותר, וכך העלתה את האפשרות שהיא סבלה מהתייבשות. מרקל הוסיפה שכפי שכולם רואים, היא מרגישה כעת שוב טוב מאוד. בחודש האחרון התמודדו תושבי ברלין עם טמפרטורות גבוהות, שהגיעו היום ל–30 מעלות.

הקאנלצרית תהיה בת 65 בחודש הבא. היא סבלה בעבר מרעידות דומות, וגם בזמנו ההסבר שניתן היה מחסור בנוזלים במזג אוויר חם. מרקל משמשת כקאנצלרית גרמניה מאז 2005. היא אמרה שתעזוב את תפקידה לפני הבחירות הבאות, שנקבעו ל–2021.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ