רויטרס
גרדיאן

המועמד לראשות ממשלת בריטניה, בוריס ג'ונסון, ידוע כאדם בעל אמירות יוצאות דופן והתבטאויות שנויות במחלוקת, בעיקר במישור המדיני והפוליטי. אולם במסיבת עיתונאים שערך בבלפסט שבצפון אירלנד היום (שלישי) הפתיע את הנוכחים כשאמר כי הוא מזדהה עם אבירי ג'דיי מסרטי מלחמת הכוכבים ואף מחזיק במשרדו חרב אור - כלי הנשק הבדיוני המשמש את גיבורי הסרט.

ג'ונסון, הנחשב למועמד המוביל לזכות בבחירות של המפלגה השמרנית לאחר התפטרותה של ראש הממשלה הנוכחית תרזה מיי, נשאל על ידי אחד הכתבים אם הוא מזדהה עם אחד מהדמויות בסדרה "משחקי הכס" או ב"מלחמת הכוכבים" (שצולמה בין היתר בצפון אירלנד). על כך השיב ג'ונסון כי הוא לא מכיר את משחקי הכס מספיק טוב, אבל הוא כן מזדהה מאוד עם ה"בחור שמחזיק בחרב האור - אבירי ג'דיי" במלחמת הכוכבים. לדבריו, חרבות האור מיוצרות במחוז הבחירה שלו שבאזור לונדון – אוקסברידג' – ואפילו לו יש אחת כזו במשרדו.

"אני גאה להגיד שחרב אור מיוצרת והומצאה בסאות' רויזליפ – מחוז הבחירה שאני מייצג בפרלמנט", אמר ג'ונסון. "יש לי חרב אור במשרדי בווסטמינסטר – זה דבר יפה ביותר שניתן לי על ידי לא אחר מכריסטופר לי", הוסיף. לי המנוח שיחק את הרוזן דוקו בשניים מסרטי מלחמת הכוכבים. "אנחנו המצאנו את חרב האור באוקסברידג', וזה היה בשימוש בצפון אירלנד בסרט שהוצג ברחבי העולם...או משהו כזה", ציין ג'ונסון.

ג'ונסון, בן 55, ומתקדם כמעט ללא התנגדות לתפקיד ראש ממשלת בריטניה, היה בעבר עיתונאי ב"דיילי טלגרף" ופרסם סקופים שהופיעו בעמודי השער של העיתון. הכתבות שלו גבלו בסאטירה כי הציגו בירוקרטים אירופים כיצורים מוזרים, מגוחכים וחולי שליטה. ג'ונסון נוהג לדבר בשפה גזענית ופוגענית; הוא מתאר ילדים אפריקאים בשמות גנאי ומשווה נשים מוסלמיות לבושות חיג'אב ל"תיבות מכתבים". בחודש שעבר הצהיר כי אם ימונה לראש הממשלה, הוא יוביל את מדינתו אל מחוץ לאיחוד האירופי ב–31 באוקטובר – עם הסכם יציאה או בלעדיו.

ג'ונסון בבלפסט, היוםצילום: Peter Morrison/אי־פי

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ