לוגו גרדיאן
גרדיאן

נשיא ארה"ב דונלד טראמפ ממשיך להשתעשע עם הרעיון של רכישת האי גרינלנד - אך מבטיח לא להקים בו מגדל טראמפ נוסף. בציוץ שפרסם בטוויטר הלילה (שלישי), העלה נשיא ארה"ב תמונה ערוכה של מגדל זהוב עם שמו על אחד מחופי גרינלנד ואמר: "אני מבטיח לא לעשות את זה לגרינלנד!".

הציוץ של טראמפ

אתמול אישר טראמפ לראשונה את הפרסומים על כוונתו לרכוש את גרינלנד, על 50 אלף תושביה, מדנמרק. טראמפ כינה את הרעיון "בסך הכל עסקת נדל"ן גדולה", אך הודה שזה לא "דבר ראשון בסדר היום". הנשיא התעלם מהשאלות על מיתון ומשבר כלכלי בארה"ב ואמר: "אסטרטגית זה מעניין, ואנחנו רוצים לדבר איתם קצת".

החדשות על היוזמה החדשה של טראמפ התקבלו בארה"ב וברחבי העולם בעיקר בשעשוע, אך בדנמרק ובגרינלנד התושבים נעו בין תדהמה לכעס. "אני חושב שהוא משוגע", אמר אחד מתושבי גרינלנד לרשת CBS. אחר הגדיר את הרעיון כפטרוני.

תגובות התושבים לטראמפ

ראשת הממשלה של דנמרק סיכמה את הדיון במלה אחת: אבסורד. "גרינלנד איננה עומדת למכירה", אמרה ראשת הממשלה מטה פרדריקסן, "היא לא שייכת לדנמרק. גרינלנד שייכת לגרינלנד. אני מאוד מקווה שהוא לא מתכוון ברצינות". שרת החוץ של גרינלנד, איינה לון בגר, אמרה בתגובה כי "אנחנו פתוחים לעסקים, אך איננו למכירה". טראמפ צפוי לבקר בדנמרק בחודש הבא, כחלק מביקורו הממלכתי באירופה. 

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ