דיווח: ג'ונסון העביר כספים ליזמת בזמן שניהל איתה רומן בעודו ראש העיר לונדון

לפי "סאנדיי טיימס", חברים של היזמת האמריקאית ג'ניפר ארקורי סיפרו שהיתה בקשר רומנטי עם ג'ונסון, שהעביר כספים לחברה בבעלותה ואף הזמין אותה לנסיעות רשמיות לחו"ל. ג'ונסון מסר לעיתון כי "הכל התנהל באופן הולם"

ניו יורק טיימס
גרדיאן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
ניו יורק טיימס
גרדיאן

אשת עסקים ויזמת היי-טק אמריקאית סיפרה כי קיימה רומן עם ראש ממשלת בריטניה בוריס ג'ונסון ב-2012, כשהיה ראש העיר לונדון - כך דיווח העיתון "סאנדיי טיימס" הלונדוני בסוף השבוע מפי כמה מחבריה של האשה, ג'ניפר ארקורי. בתקופה שבה היו השניים בקשר קיבלה ארקורי, כיום בת 34, העברות כספים ממשרד ראש העיר לחברה בבעלותה ואף הוזמנה להצטרף אל ג'ונסון למשלחות לחו"ל בנושא מסחר.

ג'ונסון וארקורי מתוך כתבה ב"מירור"

לפי "סאנדיי טיימס", ארקורי סיפרה לארבעה חברים על הקשר הרומנטי שניהלה עם ג'ונסון כשהיתה בת 27. הוא עצמו היה אז בן 47, נשוי בשנית ובתחילת הקמפיין לכהונה שנייה כראש העיר. עוד דווח כי חברה בהנהלת ארקורי קיבלה באותה תקופה מענק של 11,500 ליש"ט מגוף בפיקוח משרד ראש העיר וכי ג'ונסון תועד מגיע לדירתה במרכז לונדון. משרד הממשל המקומי בלונדון פנה לג'ונסון בסוף השבוע והתריע בפניו כי העביר את הנושא לבדיקת משרד ביקורת עירוני. לפי הפנייה, ג'ונסון פעל ביותר ממקרה אחד "לתגמל ולהיטיב" עם ארקורי.

"כפוף להסברים שתספק לכך, עולה חשד לפגיעה בקופה הציבורית העלול להתפרש כהפרה משמעותית של אמון הציבור", נכתב בפנייה לג'ונסון. "אלה הם רכיבים של עבירת התנהגות שאינה הולמת משרה ציבורית". ג'ונסון אמר בסוף השבוע בריאיון לתוכנית טלוויזיה כי "כל התנהלותי נעשתה באופן הולם". לדבריו, הוא לא דיווח על ניגוד עניינים בשל קשריו עם ארקורי מכיוון ש"לא היה שום עניין לדווח עליו".

דיווח של ערוץ ITV על הקשר בין ג'ונסון לארקורי בזמן כהונתו כראש העיר לונדון

שר בממשלה וחבר המפלגה השמרנית מסר בתגובה לדיווח ב"סאנדיי טיימס" כי הפנייה למשרד הביקורת נעשתה "ממניעים פוליטיים ברורים". זאת, ברקע העימות בין ג'ונסון לפרלמנט סביב סוגיית הפרישה מהאיחוד האירופי, הברקזיט, שאמורה להתבצע בעוד חודש, ב-31 באוקטובר.

בסוף הקיץ השעה ג'ונסון את דיוני הפרלמנט במטרה לסכל מהלך חקיקתי נגד כוונתו להביא למימוש הברקזיט בכל מחיר, אולם בשבוע שעבר פסק בית המשפט העליון בבריטניה נגד המהלך והורה לכנס מחדש את הפרלמנט.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ