לוגו ניו יורק טיימס
ניו יורק טיימס
מייגן, הארי וארצ'י בביקור באפריקה, בחודש שעבר
מייגן, הארי וארצ'י בביקור באפריקה, בחודש שעברצילום: TOBY MELVILLE/רויטרס
לוגו ניו יורק טיימס
ניו יורק טיימס

הנסיך הארי ורעייתו מייגן מרקל, נפתחו לראשונה בראיון על מאבקם מול אור הזרקורים מאז נחשפו כזוג לציבור הבריטי והכריזו על אירוסיהם. בסדרת ראיונות לסרט דוקומנטרי חדש ששודר אתמול סיפרו השניים על הקשרים המשפחתיים שלהם בבית המלוכה והשיח התקשורתי סביבם בממלכה.

הנסיך הארי הגיב לראשונה על השמועות על קרע בינו לבין אחיו הנסיך ויליאם וסיפר כיצד מותה של אמם, הנסיכה דיאנה, לפני 22 שנה, הפך אותו לבעל ואב מגונן יותר כלפי רעייתו ובנו התינוק ארצ'י. במקביל מייגן סיפרה כיצד היא מתקשה להתנהל עם הסיקור התקשורתי השלילי שמלווה אותה. "זה קשה", אמר מייגן בראיון לרשת ITV שצולם במהלך ביקורם האחרון של בני הזוג, הדוכסים מסאסקס, באפריקה, "אני לא חושבת שמישהו יכול להבין".

הראיונות מגיעים כמה שבועות אחרי שבני הזוג הגישו תביעה נגד העיתון הבריטי "דה מייל" ואחרי שהארי פרסם הודעה חריגה בה הוא מגנה את "הפרופגנדה חסרת הרחמים" נגד מייגן בקרב כמה כלי תקשורת בארצו.

השניים, שהתחתנו במאי 2018 ובנם ארצ'י נולד השנה, מצאו את עצמם תחת סיקור שלילי לעתים קרובות מכמה עיתונים צהובונים בריטיים. מייגן במיוחד – שחקנית אמריקאית בת לאם שחורה ואב לבן וגרושה – היתה לרוב במרכז המהומה.

"מעולם לא חשבתי שזה יהיה קל, אבל חשבתי שיהיה הוגן. וזה החלק שבאמת קשה להשלים איתו", אמרה מייגן. לדבריה, חבריה הבריטיים הזהירו אותה כי "הצהובונים הבריטיים יהרסו את חייה" כשהיא הכירה לראשונה את הנסיך הארי, אבל היא לא צפתה עד כמה הם צדקו.

הנסיך הארי התייחס למערכת היחסים עם אחיו אחרי שבמשך חודשים דיווחו הצהובונים בממלכה על קרע עמוק בין השניים ובין נשותיהם. הארי הודה כי יש לו חילוקי דעות עם אחיו מפעם לפעם אבל שליחסיהם יש קרקע מוצקה שמתעלה על כל מתיחות זמנית.

"קורים דברים בלתי נמנעים, אבל אנחנו אחים ותמיד נישאר כאלה", אמר, "אנחנו בבירור הולכים כרגע לכיוונים שונים, אבל אני תמיד אהיה שם בשבילו ואני יודע שהוא תמיד יהיה שם בשבילי". עוד הוסיף: "אנחנו לא רואים אחד את השני כמו שהיינו רגילים בגלל שאנחנו עסוקים, אבל אני אוהב אותו מאוד".

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ