רויטרס
ד-פ-א
הארץ
שוטרים בזירה שבה נמצאו הגופות בתא משאית באסקס, היום
שוטרים בזירה שבה נמצאו הגופות בתא משאית באסקס, היוםצילום: PETER NICHOLLS/רויטרס
רויטרס
ד-פ-א
הארץ

משטרת בריטניה הודיעה היום (רביעי) שמצאה גופות של 39 בני אדם בתא של משאית באזור תעשייה בעיר גרייס באסקס, מזרחית ללונדון. במשטרה אמרו כי התא נכנס לבריטניה מבלגיה, וכי המשאית שנשאה אותו הגיעה מצפון אירלנד. בתא התגלו גופותיהם של 38 מבוגרים ונער אחד. נהג המשאית, גבר בן 25 מצפון אירלנד, נעצר בחשד לרצח. שוטרים חסמו את הגישות לאזור התעשייה ווטרגלייד בעיר.

בתחילה אמרו גורמים במשטרה המקומית כי מקורה של המשאית בבולגריה. אולם ראש ממשלת בולגריה, בויקו בוריסוב, אמר כי המשאית אמנם נרשמה בבולגריה ב-2017 על ידי אשה אירית, אולם עזבה את המדינה זמן קצר לאחר מכן ולא חזרה לשטחה. במשטרת אסקס עדכנו כי לאחר בדיקה נוספת התברר שתא המשאית יצא מזייברוז' שבבלגיה והגיע לעיירה פרפליט הסמוכה לגרייס.

קצין המשטרה אנדרו מרינר אמר לעיתונאים ששוטרים החלו בהליך זיהוי הגופות, אבל "התהליך צפוי להימשך זמן רב". "מדובר בתקרית טראגית, מספר גדול מאוד של אנשים איבדו את חייהם", אמר היום.

פייג' ווייד, תושבת מקומית, עברה עם רכבה בפארק התעשייתי בארבע בבוקר בדרכה הביתה מהעבודה. בראיון לעיתון "טלגרף" היא אמרה: "בדיוק סיימתי לעבוד, ובזמן שנהגתי כל מה שיכולתי לראות זה אורות כחולים מהבהבים. כשעברתי במקום היה סרט משטרתי שחסם את הכניסה לשדרה. ידעתי שזה רציני בגלל המספר הרב של ניידות משטרה ואמבולנסים שהיו שם".

ווייד סיפרה שמשאיות רבות חולפות באזור ועוצרות בו לחנייה לילית, אולם היא עצמה לא ראתה את המשאית שבה נמצאו הגופות.

ראש הממשלה בוריס ג'ונסון אמר שהוא "מזועזע מהתקרית הטראגית הזו". "אני מקבל עדכונים שוטפים ממשרד הפנים, שם עובדים בצמידות עם משטרת אסקס בשביל להבין בדיוק מה קרה", אמר. "מחשבותיי עם כל אלו שאיבדו את האהובים שלהם".

שוטרים במקום שבו התגלתה המשאית, היום
שוטרים במקום שבו התגלתה המשאית, היוםצילום: PETER NICHOLLS/רויטרס

"חדשות כה טרגיות על אובדן חיים", צייץ בטוויטר ברנדון לואיס, שר זוטר לענייני פנים. "מחשבות נשואות לקורבנות, משפחותיהם וחבריהם. המשטרה פועלת להבטיח שהאחראים הללו יועמדו לדין". שרת הפנים פריטי פאטל כתבה בטוויטר שהיא "מזועזעת ועצובה" מהחדשות על התקרית.

ביוני 2000 נמצאו 58 גופות של מהגרים סינים בחלקה האחורי של משאית בעיר דובר. נהג המשאית, אזרח הולנד, נידון למאסר בגין הריגת המהגרים.

תגיות:

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ