בריטניה: זוהו גופות המהגרים ממשאית הקירור - בהם עשרה בני נוער

המשטרה פרסמה את שמותיהם של 39 המהגרים מווייטנאם שנמצאו מתים בחודש שעבר במשאית במחוז אסקס. בין ההרוגים עשרה בני נוער ושמונה נשים. אחת ההרוגות זוהתה כצעירה שהתכתבה עם אמה במסרונים מתוך המשאית

גרדיאן
אי-פי
שתפו בפייסבוק
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה
עצרת לזכר קורבנות אסון משאית הקירור בחזית קתדרלה בהאנוי, בשבוע שעבר
עצרת לזכר קורבנות אסון משאית הקירור בהאנוי, בשבוע שעבר. החוקרים פעלו לעדכן את משפחות ההרוגיםצילום: REUTERS/Stringer
גרדיאן
אי-פי

משטרת בריטניה פרסמה היום (שישי) את רשימת השמות של כל 39 המהגרים מווייטנאם שנמצאו מתים בחודש שעבר במשאית במחוז אסקס. בין ההרוגים שמונה נשים ועשרה בני נוער, מהם שניים בני 15. ההרוגה המבוגרת ביותר היא אשה בת 44.

החוקר הבכיר טים סמית, שליווה את חקירת זהותם של המהגרים הווייטנאמים, אמר כי "זה היה הליך חשוב מאין כמותו, והצוות שלנו עבד קשה על מנת לספק תשובות למשפחות המודאגות, שפחדו כי אהוביהם היו בין אלו שסיימו את מסעם הטראגי על חופינו". לדבריו, זיהוי הקורבנות היה בעדיפות ראשונה במהלך החקירה. "דאגנו לשמור על כבוד המתים ולתמוך בקרוביהם", אמר סמית. "בראש מעיינינו עמד עדכון קרובי ההרוגים וכן מתן מספיק זמן עבורם לעכל את רוע הבשורה בטרם פרסמנו את זהות הקורבנות".

קרובי משפחה של נעדרת מווייטנאם קוראים חדשות על הפרשה, בחודש שעבר
קרובי משפחה של נעדרת מווייטנאם קוראים חדשות על הפרשה, בחודש שעברצילום: KHAM/רויטרס

אחת ההרוגות זוהתה כפאם תי טרה מיי, צעירה בת 26 שהספיקה לשלוח לאמה מסרונים מתוך המשאית בזמן שחצתה את תעלת למאנש על גבי מעבורת שהפליגה מבלגיה. ארגון זכויות אדם בווייטנאם פרסם בחודש שעבר את דבר פנייתה של האם אליו, יום למחרת הודעת משטרת בריטניה כי המהגרים במשאית הם כולם אזרחי סין.

בין היתר כתבה פאם לאמה כי היא "לא מסוגלת לנשום" ואף התנצלה בפניה "על כך שהמסע שלי מחוץ למדינה לא הצליח". ימים לאחר הודעת הארגון על חשדה של האם כי בתה היתה על המשאית הצטברו בידי רשויות בווייטנאם פניות נוספות מצד מי שחששו שקרוביהם מעורבים בתקרית - ואלו פנו לרשויות בבריטניה בבקשה לבחון את הטענות.

ההודעות ששלחה פאם תי טרה מיי לאמה מתוך המשאית, כפי שפרסמה פעילת ארגון זכויות אדם וייטנאמי

כחלק מחקירת הפרשה, המשטרה באירלנד פשטה על הבתים והעסקים של שני אזרחים אירים החשודים במעורבות במקרה, והחרימה כמה כלי רכב ורכוש נוסף. לפי דיווחים, החשודים נחקרים בחשד כי עסקו בהברחות מאז השנה שעברה. החקירה בעניינם קדמה לגילוי המשאית, שנמצאה ב-23 באוקטובר.

תגובות

משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ