לוגו ניו יורק טיימס
ניו יורק טיימס
לוגו ניו יורק טיימס
ניו יורק טיימס

חברת תעופה רוסית קנסה נוסע שהצליח להונות בודקים בנמל תעופה במוסקבה ולהעלות למטוס את חתולו השמן – בניגוד להוראות. חברת "אירופלוט" ביטלה בשבוע שעבר את כל נקודות הטיסה שהיו לנוסע מיכאיל גאלין, ומחקה אותו מתוכנית "הנוסע המתמיד" שלה. זאת אחרי שגאלין שהתפאר ברשת החברתית שהצליח להכניס את החתול השמן שלו לתא הנוסעים המטוס אחרי שהביא חתול רזה יותר לדלפק הרישום לטיסה (צ'ק אין).

כשעובדי חברת התעופה אמרו לגאלין כי החתול שלו ויקטור, השוקל כ–11 ק"ג, כבד מדי ולא יוכל לטוס אתו בתא הנוסעים לוולדיווסטוק, הוא הכין תוכנית שתבטיח כי חיית המחמד שלו לא תאופסן בתא המטען. 

View this post on Instagram

По многочисленным просьбам. Путешествие кота Виктора по маршруту Рига - Москва - Владивосток выявило 2 лишних кг у животного, 1 ответственную сотрудницу авиакомпании и кучу прекрасных людей у меня в друзьях. Но обо всем по порядку. Пройдя все досмотры в рижском аэропорту, мы с котом сели в самолёт по направлению Рига - Москва. На взлёте и посадке Виктору было хреновато от перепада давления и я весь полёт (а он, по сути, и состоит из взлёта и посадки) закрывал ему уши и вытирал слюни, которые текли ручьями по всему коту, моим рукам и переноске. Кот не понимал что происходит и жалобно заглядывал мне в глаза в поисках ответа. На ветконтроле в паспорт Виктора был поставлен штамп, что Родина официально его приняла и мы отправились регистрироваться на рейс Москва - Владивосток. Рулетка очереди направила нас к самой ответственной сотруднице аэропорта, которая с сантиметровой лентой перемерила все измерения багажа (первый раз за мои 300+ перелётов), несколько раз поместила каждую сумку на весы и сообщила что кот тоже будет взвешен. Контрольное взвешивание показало, что животное отъелось до непозволительных для перевозки в салоне 10 кг. После чего, дама торжественно объявила что кот отравляется в багаж. На все попытки объяснить что кот живым не долетит 8 часов в багаже и будет каждую ночь являться ей в кошмарах до конца жизни, она отвечала что у неё правила и брать на себя ответственность за 2 лишних кг Виктора в салоне самолёта она не собирается. Количество сотрудников авиакомпании, привлечённых по моему требованию к решению вопроса, увеличивалось, но вердикт оставался прежним - Кота в багаж. Но как сказал Леня Романов «Бро должен быть рядом, бро не багаж». Послав по заранее определённому направлению всю делегацию авиаперевозчика, вручил им свой посадочный и снялся с рейса со всем багажом и котом. Далее было принято стратегическое решение о поиске похожего кота меньшей физической массы. Благодаря моим друзьям из Риги и Москвы, кто активно принимал участие в поисках (за что я безгранично благодарен), мини-Виктор был найден у подруги @nikabuka Возникла новая проблема - Билеты во Владивосток на рейсы следующего дня стоили 1000-1500 евро 🙄 Продолжение ⬇️⬇️⬇️

A post shared by Mikhail Galin (@mikhail_galin) on

מיכאיל גאלין עם החתול שלו ויקטור במחלקת עסקים באירופלוט, בשבוע שעבר

גאלין סיפר בפוסט, שהעלה לפייסבוק, כי הוא דחה את טיסתו והשתמש בנקודות הטיסה שצבר בחברת "אירופלוט" כדי להבטיח לעצמו ולוויקטור מושב במחלקת עסקים. לאחר מכן הוא ביקש מחבריו לעזור לו, ומצא חתולה בשם פיבי, ששקלה רק כשבעה ק"ג, ושאותה תיאר כ"חתולה ממלאת מקום".

כשהציג את החתולה הרזה בדלפק הצ'ק אין, משקלה היה כמובן פחות משמונה ק"ג — המשקל המרבי להטסת בעלי חיים בתא הנוסעים — והוא קיבל אישור לקחת איתו את פיבי.

גאלין, ללא ידיעת "אירופלוט" וצוות המטוס, החליף את פיבי בוויקטור, החתול האמיתי שלו, ממש לפני שעלה על המטוס. עם זאת, הנוסע לא הצליח לעמוד בפיתוי, צילם תמונות אחדות שלו ביחד עם חתולו והעלה אותן לפייסבוק ולאינסטגרם.

ויקטור, חתול חום עם פסים שחורים ושפם לבן ארוך, תועד במנשא לבעלי חיים שניצב ליד כוס מלאה במה שנראה כמו שמפניה. הוא גם צולם כשהוא מוחזק בידיו של גאלין ומביט ביחד איתו בחלון המטוס, שסמל "אירופלוט" נראה עליו בבירור. התמונות הללו הביאו בסופו של דבר לחשיפת תרגיל ההונאה של גאלין.

View this post on Instagram

Друзья! Хочу обратиться ко всем, кто высказал слова поддержки, предложил помощь и просто проявил внимание к нашей ситуации. Я безмерно благодарен и очень ценю всех ВАС ♥️ Получив такой резонанс, мы просто обязаны направить волну популярности в правильное русло. Пусть история с Виктором даст начало доброму делу. Многие из вас предлагали перечислить свои мили по бонусной программе Аэрофлота на мой счёт. К сожалению, счёт заблокирован, и я хочу попросить вас перевести эти мили на благотворительный счёт «Мили милосердия», который предусматривает бонусная программа Аэрофлота. Также хочу попросить @aeroflot сделать то же самое с бонусными баллами, которые компания аннулировала. 370 000 миль это большая сумма, честно накопленная за 14 лет, и мне не хотелось бы, чтобы они бесследно пропали. Пусть это будет наше совместное решение, так как я не сделал этого сам, когда у меня была такая возможность. Мне кажется, это станет правильным завершением истории маленького кота и большой авиакомпании ) #бронебагаж #викторлетай #ямытолстыйкот #викторthecat

A post shared by Mikhail Galin (@mikhail_galin) on

חברת התעופה הרוסית הודיעה לסוכנות הידיעות הצרפתית שפתחה בחקירה אחרי שמישהו הסב את תשומת לבה לפוסטים של גאלין. עוד נמסר כי בסופו של דבר מצאה החברה את הסרט של מצלמת האבטחה שבו מתועדת החלפת החתולים.

"'אירופלוט' קיבלה את ההחלטה לשלול מהנוסע את הנקודות שלו בתוכנית הנוסע המתמיד", הודיעה החברה לסוכנות הידיעות הצרפתית. "כל הקילומטרים שהוא צבר יימחקו". לפי דיווחים בכלי תקשורת רוסיים, גאלין צבר קרוב ל–640 אלף ק"מ בתוכנית "הנוסע המתמיד".

הסיפור על החלפת החתולים נפוץ ברוסיה עד כדי כך, שהוא אפילו הוזכר ביום ברביעי שעבר בשיחה היומית שמקיים הנשיא ולדימיר פוטין עם עיתונאים רוסים. פוטין אמר שהקרמלין אינו מגיב לידיעות על חתולים.

גאלין הצדיק את פעולותיו בפוסטים שהעלה לרשת החברתית, ואמר כי ויקטור חלה בחלק הראשון של נסיעתו מריגה למוסקבה. יומיים לאחר מכן, לפני הטיסה ממוסקבה לוולדיווסטוק, שקל עובד קפדן מדי את ויקטור וקבע שהוא שוקל יותר מדי. לגאלין הוצע לשלוח את החתול בתא המטען.

גאלין אמר שהוא ארגן את חילופי החתולים משום שחשש שוויקטור יסבול מטראומה ואולי אף ימות במהלך הטיסה הנמשכת שמונה שעות.

בשנה שעברה מת בולדוג צרפתי בשם קוקיטו אחרי שדייל הכניס אותו לתא עליון המיועד לתיקים בטיסה של חברת התעופה האמריקאית "יונייטד איירליינס". אותה חברה נאלצה ב–2017 להתמודד עם שאלות, כשארנב בריא מת כשהיה בתא המטען של אחד ממטוסיה.

גאלין אמר שהוא עובד בשנתיים האחרונות בלטביה וכי הוא טס בכל פעם עם ויקטור לוולדיווסטוק. הוא יחס את גודלו החריג של החתול לגזעו, למרות שהוא לא פירט. הוא הוסיף שאף שאל את האיש שישב לצדו אם הוא סובל מאלרגיות.

בסוף הפוסט שלו הוא הודה לאלפי האנשים שעקבו אחרי הסיפור והוסיף תמונה של ויקטור כשהיה חתלתול. "זו תמונה של ויקטור הקטן, כשהגודל שלו עדיין עמד בדרישות של חברת התעופה".

לכתבה בניו יורק טיימס

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ