עשרות בעלי חיים מתו בשריפה בגן חיות בגרמניה, ביתן הקופים הושמד כליל

מקור האש הוא כנראה עששיות נייר סיניות שהודלקו והופרחו לכבוד השנה החדשה. מבין הקופים שחיו בביתן, שרדו רק שני שימפנזים. כמה גורילות שחיות במתחם נפרד לא נפגעו

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
נרות ופרחים שהוצבו מחוץ לגן החיות, הבוקר בקרפלד
נרות ופרחים שהוצבו מחוץ לגן החיות, הבוקר בקרפלדצילום: THILO SCHMUELGEN/רויטרס

יותר מ-30 בעלי חיים נשרפו למוות בדליקה שפרצה בגן חיות בעיר קרפלד שבמערב גרמניה. השריפה פרצה ככל הנראה סביב חצות (שעון מקומי) במתחם הקופים. לפי החשד מקור האש הוא עששית נייר סינית שהודלקה והופרחה לכבוד השנה החדשה.

האש כילתה לחלוטין את מתחם הקופים בגן החיות והרגה את כל יושביו, מלבד שני שימפנזים - נקבה בשם באלי וזכר בשם לימבו - שנפצעו ומצבם מוגדר קל. בחשבון  הפייסבוק של גן החיות נכתב כי זהו "נס" שהשניים שרדו את הלהבות. מאסה בן ה-48, גורילת ההרים המבוגרת ביותר באירופה שחיה במסגרת תוכנית לשימור המין, מצא את מותו בשריפה.

ביתן הקופים עולה באש, אמשצילום: Alexander Forstreuter/אי־פי

דוברת המשטרה המקומית במדינת נורדריין-וסטפאליה מסרה כי נסיבות הדליקה נחקרות. היא הוסיפה שהדלקת והפרחת עששיות נייר אסורה בחוק בגרמניה, אך שיש עדיין מי שמשתמש בהן כדי לחגוג את השנה החדשה. שלוש עששיות כאלה נמצאו בסמוך לביתן הקופים בגן החיות. 

בבית הקופים נכלאו אורנגוטנים, שימפנזות, גורילות, מכרסמים, מרמוסטים וגם ציפורים ועטלפי פירות. הם חיו בשטח כולל של כ-2,000 מ"ר, שעלה כמעט כולו בלהבות. ישנן גורילות נוספות שחיות במתחם נפרד, סמוך, שלא נפגע בשריפה.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ