הפרלמנט בבריטניה אישר סופית: הממלכה תפרוש מהאיחוד האירופי בסוף החודש

הבית התחתון של הפרלמנט הצביע בעד הסכם הברקזיט של ראש הממשלה בוריס ג'ונסון, ברוב של 330 מול 231. ההסכם יועבר לדיונים בבית הלורדים בשבוע הבא

רויטרס
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
ראש ממשלת בריטניה בוריס ג'ונסון ונשיאת הנציבות האירופית אורסולה פון דר ליין בלונדון, אתמול
ראש ממשלת בריטניה בוריס ג'ונסון ונשיאת הנציבות האירופית אורסולה פון דר ליין בלונדון, אתמולצילום: AFP

הפרלמנט בבריטניה הצביע היום (חמישי) בקריאה שלישית על הסכם הברקזיט של ראש הממשלה בוריס ג'ונסון ואישר סופית את פרישת הממלכה מהאיחוד האירופי בסוף החודש.

ההסכם אושר ברוב של 330 תומכים מול 231 מתנגדים. בשבוע הבא יועבר ההסכם לדיונים בבית הלורדים. בחודש שעבר, שבוע לאחר ניצחונו של ג'ונסון בבחירות, אישר הפרלמנט את ההסכם בקריאה שנייה.

ג'ונסון ושר הברקזיט ברקלי בפרלמנט, הערבצילום: AFP

"הגיע הזמן להשלים את הברקזיט", אמר השר האחראי על פרישה מהאיחוד, סטיבן ברקלי, בתום שעות של דיון בפרלמנט.

הפרלמנט האירופי ייתכנס לאשר את הסכם הפרישה של הממלכה המאוחדת ב-29 בחודש. כך תחל תקופת מעבר בת 11 חודשים, שבמהלכה בריטניה תמשיך לפעול תחת חוקי האיחוד האירופי, אך לא תוכל להשפיע על עיצובם.

לונדון ובריסל ימשיכו במגעים עד ל-31 בדצמבר השנה כדי לדון באופי הפרישה מהאיחוד והשלכותיה. קודם לכן, יפעל ג'ונסון לגבש מסמך יעדים שאותו יציג לציבור הבריטי.

אתמול נועד ג'ונסון עם נשיאת הנציבות האירופית, אורסולה פון דר ליין, בלונדון. בחשבון הטוויטר שלו כתב ג'ונסון לאחר הפגישה כי "נעזוב את האיחוד ב-31 בינואר, נקיים משא ומתן על הסכם סחר חופשי חדש עם שותפינו באירופה ונמשיך לעבוד יחד כחברים ומדינות בעלות מעמד שווה כדי להתמודד עם האתגרים הגדולים בעולם".

שעות לפני הפגישה אמרה פון דר ליין כי "יהיה בלתי אפשרי" להגיע עד סוף השנה הנוכחית להסכמות על כל הנושאים הנוגעים לפרישת בריטניה. היא הוסיפה כי גם אם הסכם שלם לא יושג בשלב זה, ניתן להתמקד בכמה מהנושאים החשובים ביותר ובעלי הפוטנציאל הרב ביותר לגרום למחלוקת.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ