לוגו גרדיאן
גרדיאן

שר הכלכלה של סקוטלנד, דרק מקאיי, התפטר מתפקידו והושעה מהמפלגה הלאומית הסקוטית לאחר שהתברר ששלח הודעות לנער בן 16 ברשתות החברתיות. "הסאן הסקוטי" פרסם אמש (חמישי) עשרות הודעות שמקאי בן ה-42 שלח לנער, אותו כינה "חמוד", שעסקו בין השאר בתספורת החדשה של הנער. הוא גם הזמין אותו לארוחת ערב ולכנס פרלמנטרי.

בהצהרתו, שעות ספורות לפני שהיה אמור למסור את התקציב לשנה הבאה, הודיע מקאיי כי מסר את התפטרותו למנהיגת סקוטלנד ניקולה סטורג'ון. מקאיי, אחת הדמויות הבולטות במפלגה הלאומית הסקוטית (SNP) הוותיקה, נחשב בעיניי רבים כמתמודד שיחליף בסופו של דבר את ראשת הממשלה סטורג'ון. שרת האוצר, קייט פורבס, תמלא חלק מתפקידיו של מקאיי עד שימצא לו מחליף. 

מקאיי מסר בהצהרתו: "אני לוקח אחריות מלאה על מעשיי. התנהגתי בטיפשות ואני באמת מצטער. אני מתנצל ללא סייג בפני האדם שהיה מעורב ובפני משפחתו". לדבריו, "שוחחתי עם השרה הראשונה והודעתי לה על התפטרותי באופן מיידי. היתה לי זכות ענקית לכהן כשר בממשלה ואני מצטער על כך שאכזבתי את עמיתיי ותומכיי". 

סטורג'ון מסרה כי לאחר שקראה את תוכן ההודעות ששלח מקאיי לנער בפייסבוק ובאינסטגרם לא נותרה לה ברירה אלא להשעותו. בהצהרת חירום לפרלמנט הסקוטי מסרה סטורג'ון כי התהלותו של מקאיי אינה מקובלת וחמורה ביותר. "היה לי ברור שההתנהלות של מקאיי רחוקה מהציפייה משר בממשלה", אמרה סטורג'ון. 

סטורג'ון במסיבת העיתונאים בהולירוד, אתמול. אמרה כי ההתנהלות של מקאיי "רחוקה מאוד מהצפייה שיש משר בממשלה"צילום: AFP

ג'קסון קרלו, המנהיג הזמני של מפלגת השמרנים בסקוטלנד, טען בפרלמנט כי מעשיו של מקאיי תואמים התנהגות של פיתוי והטרדה. לפי מנהיגת המדינה, בעקבות התפטרתו והשעייתו של מקאיי, על ארגונים אחרים להחליט אם לנקוט בצעדים נוספים נגד מקאיי. ריצ'ארד לאונרד, מנהיג הלייבור הסקוטי, אמר כי על מקאיי להתפטר גם מתפקידו כחבר פרלמנט. "הוא צריך ללכת מהפרלמנט הזה" אמר.

מקאיי, לו שני בנים, אמור היה להעביר את טיוטת התקציב של הממשלה לשנים 2021-2020 בהולירוד שבסקוטלנד. ה"סאן" דיווח כי מקאיי, שחשף כי הוא הומו לאחר סיום נישואיו בשנת 2013, התיידד עם הנער בפייסבוק ובאינסטגרם ושלח לו 270 הודעות. בעיתון נכתב כי אמו של הנער זעמה: "אני מודאגת ממה שהיה קורה אם הבן שלי היה מחזיר לו הודעות שהוא רצה לראות", אמרה.

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ