לוגו גרדיאן
גרדיאן

משטרת פריז פרסמה אתמול (שלישי) איסור על שתיית אלכוהול על גדות נהר הסן ובאזור תעלת סן מרטן. האיסור פורסם יממה לאחר ששוטרים נאלצו לפזר עשרות תושבים שהתקהלו באזור, רק כמה שעות לאחר שהוקלו ההגבלות שהוטלו על העיר שבצרפת בניסיון לרסן את התפשטות וירוס הקורונה.

במסגרת ההקלות הורשו תושבי פריז לצאת מבתיהם ללא הגבלה לראשונה לאחר שמונה שבועות, אך נדרשו לנהוג באחריות ולהימנע מהתקהלויות. שעות לאחר כניסת ההקלות לתוקף פורסמו ברשתות החברתיות תמונות וסרטונים של המוני מבלים שהתאספו על גדות הנהר, רבים מהם ללא מסכות.

בהוראת משרד הפנים, במשטרה פרסמו את האיסור בליווי הצהרה לעיתונות שבה הודיעו שהם מצטערים על הצורך להטיל את ההגבלה. לכך צורפה גם תזכורת לתושבים, לפיה הצלחת הרשויות במיגור הנגיף תלויה ב"אחריותו של כל אחד מהאזרחים".

תושבים ליד הנהר בפריז, שלשוםצילום: AFP

"עשרות תושבים התקהלו באזור רק כמה שעות לאחר הסרת הסגר על העיר, מבלי לציית לעקרונות הריחוק החברתי ותוך התעלמות מההמלצות שפרסמו רשויות הבריאות", נכתב בהודעת המשטרה. "מפקד המשטרה מצטער על הצורך להגביל את צריכת האלכוהול באזור".

שר הפנים הצרפתי, כריסטוף קסטנר, מתח ביקורת על "ההתנהגות הלא אחראית" של תושבי העיר. "הצלחת הסגר תלויה בהתנהלות הזהירה של האזרחים", כתב בטוויטר.

במקביל סירב אתמול שר הבריאות אוליביה וראן לבקשתה של ראשת העיר פריז לפתוח מחדש את הפארקים בעיר למבקרים. אן אידלגו פרסמה בטוויטר את בקשתה, בניסיון להקל על תושבי העיר אשר היו ספונים בבתיהם מאז אמצע מארס.

"לא, לא נפתח מחדש את הפארקים בפריז", הבהיר וראן במסיבת עיתונאים לאחר פרסום בקשתה של אידלגו. "זה יהיה פיתוי גדול מדי עבור התושבים שיתקשו לשמור על האיסור להתקהל בקבוצות של עשרה אנשים או יותר".

"זה עוד לא נגמר. הווירוס ממשיך להתפשט", הוסיף וראן. "אפשר להבין את אלו שהתקהלו בפריז ביום שני, אבל זה עלול להיות מסוכן". למרות הסרת המגבלות על יציאה מהבית, על תושבי צרפת כולה נאסר עדיין לטייל למרחק שעולה על 100 ק"מ מביתם עד 10 ביולי לפחות אם ללא סיבה מוצדקת.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ