משיטי הגונדולות בוונציה מצמצמים את מספר הנוסעים: "התיירים השמינו"

בגונדולות המסורתיות שמסיירות בין תעלות העיר ישוטו מעתה חמישה אנשים בכל פעם במקום שישה. בכיר באיגוד משיטי הגונדולות: "יש כמה מדינות שהתיירים שמגיעים משם הם פצצות עומס"

לוגו גרדיאן
גרדיאן
נוסעים על גונדולה בוונציה, בחודש שעבר
נוסעים על גונדולה בוונציה, בחודש שעבר צילום: AFP

משיטי הגונדולות של ונציה הודיעו כי הם מקטינים את מספר הנוסעים על הסירות שלהם בתואנה כי התיירים השמינו ומעמיסים על כלי השיט.

מספר הנוסעים השטים בגונדולה המיועדת לתיירים ולסיורים בתעלות העיר הפנימיות צומצם משישה לחמישה, בעוד שבגונדולות שמטרתן לצלוח את התעלה המרכזית בעיר הופחת המספר מ-14 ל-12.

"זה נכון שבהשוואה לעשר או 15 השנים האחרונות התיירים היום שוקלים קצת יותר", אמר לגרדיאן אנדראה באלבי, נשיא אגודת משיטי הגונדולות של ונציה, "שלא כמו במעלית, שם תלויה הודעה שמגבילה עד שישה אנשים או עד משקל מקסימלי מסוים, לנו אין הרשאה להגביל לפי משקל אנשים ולכן מלכתחילה הפחתנו את מספר הנוסעים".

לדבריו, עומס המשקל על הגונדולה גורם לכלי השיט לשקוע ולמים לזלוג פנימה. כמו כן, חלק מהגונדולות מיועדות מראש לחמישה נוסעים בלבד, "ולכן יוצא מצב שהנוסע השישי יושב במקום שלא מיועד לישיבה".

עמיתו של באלבי, ראול רובראטו, החליט בניגוד אליו לשקול הרבה פחות את מילותיו בראיון לעיתון האיטלקי לה רפובליקה: "התיירים היום בעודף משקל. יש כמה מדינות מהם מגיעים התיירים וזה פצצות עומס. אחרי שהסירה מועמסת כולה היא מתחילה לשקוע והמים נכנסים. מסוכן להמשיך לשוט ככה עם יותר מחצי טון של בשר על הסיפון".  

תגיות קשורות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ