הרשויות בצרפת: גבר נעצר לאחר שנופף בסכין ליד בית ספר יהודי ומרכול כשר במרסיי

המשטרה במרסיי הודיעה כי הגבר נעצר לאחר שמאבטחי בית הספר היהודי בעיר הבחינו בכך שהוא אוחז בסכין. הוא נעצר ונלקח לחקירה, המשטרה בודקת אם הטמין מטעני חבלה באזור

לוגו אי-פי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
משטרה באזור התקרית במרסיי, היום
לוגו אי-פי

המשטרה הצרפתית עצרה היום (שישי) גבר שאחז בסכין ליד בית ספר יהודי ומרכול כשר בעיר מרסיי. לפי הודעת הרשויות המקומיות, האבטחה ליד המוסדות היהודיים בעיר תוגברה, בעוד מניעיו של הגבר נחקרים.

המאבטחים של בית הספר היהודי "יבנה" הם שהתריעו למשטרה על הסכנה, כשראו את החשוד מנופף בסכין גדולה ליד חצר את בית הספר. כשניסה להיכנס למרכול כשר, שנמצא בקרבת מקום, הוא נעצר ונלקח לחקירה.

בית הספר היהודי "יבנה" במרסיי, היוםצילום: Daniel Cole/אי־פי

דוברת משטרת מרסיי אמרה לסוכנות הידיעות אי-פי כי הילדים הוכנסו לתוך מבנה בית הספר בעוד המשטרה סורקת את האזור בניסיון לאתר חומרי נפץ, כלי נשק או משתפי פעולה של הגבר החשוד. היא הוסיפה כי איש לא נפגע בתקרית.

ב-2015 נרצחו ארבעה יהודים בפיגוע במרכול כשר בפריז, ושלוש שנים קודם לכן נרצחו ארבעה בני אדם נוספים - שלושה תלמידים ומורה - בפיגוע בבית ספר יהודי בעיר טולוז. לאורך העשור האחרון ולאור אירועים אלו ואחרים הפכו מוסדות יהודים בצרפת למתחמים מבוצרים, עם אבטחה כבדה. 

לפני כחצי שנה, עם התגברות גל הטרור נגד מוסדות יהודיים ונוצריים במדינה, הוגברה האבטחה גם על מוסדות קתוליים דוגמת כנסיות. זה קרה לאחר ששלושה מתפללים קתוליים נרצחו בפיגוע בכנסייה בעיר ניס, פיגוע שבוצע על ידי פליט טוניסאי שקיבל אשרת שהייה בצרפת.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ