אי-פי
רויטרס
גרדיאן

משטרת בריטניה הודיעה שהיא עצרה שוטר החשוד בחטיפה ורצח אישה שנעלמה בלונדון בשבוע שעבר, זמן קצר לאחר גילוי שרידי גופה באזור מיוער קרוב לביתו. מהמשטרה נמסר אתמול (רביעי) כי העובדה שמדובר בשוטר בתפקיד "מזעזעת ומטרידה מאוד", אבל גם ביקשו להרגיע את תושבי לונדון כי חטיפת תושב ברחוב נחשבת עדיין תקרית נדירה מאוד.

על פי ההודעה השוטר הוא וויין קוזנס, גבר בן 47 שנעצר ביום שלישי בערב בביתו שבעיר דיל שבמחוז קנט, דרומית-מזרחית ללונדון. המעצר בוצע במסגרת חקירת היעלמותה של שרה אבררד, מנהלת שיווק בת 33, שנעלמה בזמן שצעדה לביתה בתום ביקור אצל חברים בדרום לונדון ב-3 במארס בסביבות השעה 21:00. מהמשטרה נמסר כי בשלב זה של החקירה החוקרים מאמינים שהצליחו למצוא חלקי גופה באזור מיוער בקנט, אך לא מסרו פרטים על זהות האדם שאותר ואם מדובר באבררד.

השוטר שנעצר משרת במחלקת האבטחה הפרלמנטרית והדיפלומטית והיה אחראי על אבטחת בנייני ממשל רשמיים, כמו בניין הפרלמנט בלונדון, מעון ראש הממשלה בדאונינג 10 ושגרירויות בעיר. תחילה הוא נעצר בחשד לחטיפה, ובהמשך, על פי ההודעה, השתנה החשד ל"חשד לרצח וחשד נפרד לחשיפה בלתי הולמת". השוטר לא היה בתפקיד בזמן היעלמותה של אבררד ומהמשטרה לא נמסר אם השניים הכירו זה את זה. מלבדו נעצרה גם אישה בשנות ה-30 לחייה, החשודה בסיוע לתוקף. שניהם נותרו במעצר.

מפקדת משטרת לונדון, קרסידה דיק, מסרה כי מעצרו של השוטר "שלח גלים של הלם וכעס בציבור" ובקרב השוטרים. "אני מדברת בשמם של הקולגות שלי במשטרה כשאני אומרת שכולנו נחרדים לחלוטין מהחדשות האיומות האלה", אמרה בהצהרה לתקשורת.

צוותי תקשורת סמוך לאזור בו נמצאו שיירי הגופה, אתמולצילום: PAUL CHILDS/רויטרס

"היעלמותה של שרה בנסיבות האיומות והמרושעות האלה היא הסיוט הגדול של כל משפחה", אמרה דיק. "אני יודעת שתושבי לונדון ירצו לדעת שלמרבה המזל, תקריות כאלה הן נדירות מאוד עבור הנשים המתגוררות בלונדון ועבור הציבור הרחב כולו". היא הוסיפה כי חקירת התקרית מתנהלת מסביב לשעון.

ראש ממשלת בריטניה בוריס ג'ונסון התייחס היום לתקרית ואמר כי הוא נעצב מאוד לשמוע על היעלמותה של אבררד. "אני המום ועצוב מאוד לשמוע על ההתפתחויות האלו בחקירת היעלמותה", כתב בטוויטר. "כמו יתר הממלכה המאוחדת, מחשבותיי מוקדשות למשפחתה וחבריה. עלינו לעבוד במהירות כדי שנוכל למצוא את כל התשובות אודות הפשע המחריד הזה".

ראש העיר לונדון סאדיק חאן התייחס גם הוא לתקרית ואמר כי "אני יודע עד כמה תושבי לונדון המומים ומודאגים בשל היעלמותה של שרה ולאור ההתפתחויות האחרונות בתיק החקירה". הוא הוסיף כי "אני רוצה להבטיח למשפחתה של שרה ולכל תושבי העיר שהמשטרה עושה את כל מה שביכולתה. התושבים ימשיכו לפגוש עוד שוטרים ברחובות שלנו".

בהצהרה שפרסמו מסרו בני משפחתה של אבררד כי היעלמותה מאוד לא אופיינית לה. "בכל יום שעובר אנחנו הופכים למודאגים יותר בקשר לשרה. היא תמיד שמרה על קשר יציב איתנו ועם חבריה וזה לחלוטין לא אופייני עבורה להיעלם כך. אנחנו מחכים לפגוש אותה שוב ורוצים יותר מכל לגלות שהיא בריאה ושלמה".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ