26% מחברי הקהילה הגאה באיחוד האירופי: הותקפנו ב-5 השנים האחרונות

סקר שנערך בקרב הומואים, לסביות, ביסקסואלים וטרנסדנ'דרים באיחוד קובע כי רבים מהם חשו מאוימים והותקפו פיסית ומילולית בגלל נטייתם המינית

הארץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
הארץ

סקר שנערך בקרב הומואים ולסביות באיחוד האירופי קובע כי רבים מהם הותקפו או חשו מאוימים בחמש השנים האחרונות. בסקר מקוון שנערך בידי הסוכנות של האיחוד האירופי לזכויות אדם בסיסיות (FRA), השתתפו עשרות אלפי בני אדם באיחוד האירופי וקרואטיה. הוא פורסם היום (שישי), שבו מצוין היום הבינלאומי נגד הומופוביה.

לפי הבי-בי-סי, בסקר נשאלו הומואים, לסביות, ביסקסואלים וטרנסג'נדרים אם הם חשו אפליה או הותקפו פיסית או מילולית בגלל נטייתם המינית וזהותם המגדרית. 26% מהנשאלים (בהם 35% מהנשאלים הטרנסג'נדרים) אמרו שהם הותקפו או שאיימו עליהם בחמש השנים האחרונות.

רוב התקיפות אירעו במקומות ציבוריים ובוצעו בעיקר בידי יותר מאדם אחד ולא בידי יחידים. רוב התוקפים היו בעיקר גברים. כמעט יותר ממחצית בני האדם שהותקפו לא פנו למשטרה ולא דיווחו על האירוע, זאת מפני שלא האמינו שיש טעם להתלונן.

הפגנה ביום הבינלאומי נגד הומופוביה ברוסיה

חצי מהנשאלים מרגישים שהם מופלים לרעה. 20% מהנשאלים בקרב הביסקסואלים וההומואים ו-29% מהנשאלים הטרנסג'נדרים טענו שהופלו לרעה בעבודה או בשעה שחיפשו אחר עבודה.

47% מהנשאלים אמרו שהופלו לרעה או הוטרדו ב-12 החודשים האחרונים בגלל נטייתם המינית. בליטא (61%), הונגריה (60%) ופולין (57%) שיעור הנשאלים שהרגישו שהופלו לרעה היה הגבוה ביותר. בהולנד (30%) ודנמרק (31%), שיעור בני האדם שחשו כי הופלו בגלל נטייתם המינית היה הנמוך ביותר.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ