פיק-אפ מטרו |

פראג תשיק קרונות רכבת לרווקים בלבד

העיר הרומנטית מנסה לעודד נסיעה בתחבורה הציבורית, ותציע "קרון אהבה" בו יוכלו רווקים ורווקות להפגש. זוגות שיעלו על הקרון יתבקשו לעזוב

רויטרס, הארץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
רויטרס, הארץ

פראג ידועה כאחת הערים הרומנטיות באירופה. כעת, יוכלו אלו המבקשים למצוא אהבה בבירת צ'כיה לעשות זאת גם בנסיעה שגרתית בתחבורה הציבורית, לאחר שהעירייה הודיעה כי תייעד קרונות מיוחדים לרווקים ברכבת התחתית.

חברת התחבורה של פראג "רופיד" מעוניינת להקצות בחלק מהרכבות שהיא מפעילה - או בכולן - קרונות בעבור רווקים ורווקות המחפשים בני זוג, ובכוונתה להתחיל להפעיל את השירות הזה עד לסוף השנה. החברה, שבבעלות העירייה, תערוך סקר בקרב הנוסעים כדי לקבוע באיזו מידה הם מעוניינים בשירות כזה.

"במטרו אתה יכול לקרוא וללמוד, אז למה לא למצוא בן זוג?", אומר דובר רופיד, פיליפ דרפל. "אנחנו רוצים שהחיים יהיו יותר נעימים. כיום לאנשים אין זמן להפגש". הוא הוסיף כי עדיין לא הוחלט באיזו תדירות הרכבת תפעל. "אנחנו לא יודעים עדיין אם הקרון יהיה האחרון בכל רכבת, והאם הוא יופעל יום אחד בשבוע, או אחת לשעה".

תחנת מטרו בפראגצילום: Davidlohr Bueso

היוזמה היא אחד משורת צעדים שהחברה מקווה שיניעו אנשים לנטוש את המכוניות הפרטיות שלהם ולעבור להשתמש בתחבורה ציבורית, בעיר בה הרחובות הצרים ומרוצפי האבן הופכים את הנהיגה והחנייה למשימה כמעט בלתי אפשרית. "אנחנו רוצים להמחיש לציבור שהתחבורה הציבורית אינה רק אמצעי נסיעה, אלא אפשר להשיג באמצעותה דברים שאי אפשר להשיג בנסיעה במכונית", אומר דרפל.

בפראג, שאוכלוסייתה מונה 1.2 תושבים, ביקרו 5.4 מיליון תיירים ב-2012. בעיר פועלים שלושה קווי מטרו באורך יותר מ-59 קילומטרים, וב-2011 נסעו בהם 580 מיליון נוסעים. ברופיד הדגישו שזוגות או אנשים שנמצאים במערכות יחסים ויעלו על הקרון יתבקשו לעזוב.

בינתיים, הרעיון מתקבל ברגשות מעורבים בקרב תושבי הבירה. מסקר אינטרנטי שנערך על ידי העיתון "Tyden" עולה ש-46% תומכים ביוזמה, ו-46% חשבו שמדובר ב"שטות מוחלטת". ל-8% לא היתה דעה בעניין.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ