מפקד לשעבר של משמר האפיפיור: ישנה רשת של כמרים הומואים בוותיקאן

לדברי אלמאר מיידר, שפיקד על המשמר השוויצרי במשך שש שנים, ישנה "חברה סודית של הומואים" בוותיקאן, שעלולה לפגוע בביטחון האפיפיור

גרדיאן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
גרדיאן

מפקד לשעבר במשמר השווייצרי, כוח החיילים הממונה על הגנת האפיפיור, אומר כי ישנה "רשת של כמרים הומואים" בתוך הוותיקאן. אלמאר מיידר, שפיקד על המשמר בין השנים 2002 ועד 2008, התייחס בראיון לעיתון "שווייץ אם זונטאג" לטענה לפיה בוותיקאן פועלת רשת של כמרים הומואים, שלפי דיווחים מקדמת את חבריה ומחפה על מעשי שחיתות. "איני יכול לסתור את הטענה. ניסיוני מצביע על קיומו של דבר שכזה", אמר.

החברים במשמר השווייצרי, הידועים במדיהם הססגוניים המסורתיים, נשבעים להגן על האפיפיור ויורשיו. מיידר, בן 50, סירב להגיב על טענות לפיהן הוא הזהיר שומרים מההתנהגות של כמרים מסויימים. מוקדם יותר החודש, דיווח אותו עיתון על טענות של חבר לשעבר במשמר ששמו לא נחשף, לפיהן קיבל יותר מ-20 "בקשות מיניות חד משמעיות" מכמרים במהלך שירותו בכוח.

מיידר נשאל על הטענות, ואמר כי שמע לפעמים טענות כאלה שהיו "ללא בסיס עובדתי", אך לדבריו, העובדות ברורות לכל. "סביבת עבודה בה הרוב הגדול של האנשים אינם נישאים מהווה משיכה עבור הומואים, בין אם הם מחפשים את זה באופן מודע או פועלים מתוך מניעים לא מודעים", אמר. "הקוריה הרומאית (הזרוע הבירוקרטית של הוותיקאן) היא בדיוק סביבה כזאת", הוסיף.

חבר במשמר השווייצרי בוותיקאןצילום: רויטרס

לדברי מיידר, אין לו בעיה עם הומואים, אך הוא חשש שרשת או חברה סודית של הומואים בוותיקאן תהווה בעיה ביטחונית, ואמר כי לא היה מקדם אדם הומו במשמר. "למדתי שהרבה הומואים נוטים להיות נאמנים יותר אחד לשני, מאשר לאנשים אחרים או למוסדות", אמר. לדבריו, "אם הנאמנות הזאת היתה מגיעה לרמה של רשת או חברה סודית, לא הייתי סובל את זה בסביבת קבלת ההחלטות שלי. אנשי מפתח בוותיקאן חושבים כעת אותו הדבר".

נראה כי דבריו מתייחסים להצהרה של האפיפיור פרנסיסקוס בטיסה חזרה מברזיל בקיץ. "הם אומרים כי ישנם הומואים כאן. אני חושב שיש לעשות הפרדה בין אדם שהוא הומו, לבין קיומו של לובי, משום שלובי הוא לא דבר טוב", אמר האפיפיור לעיתונאים. פרנסיסקוס הפתיע את העולם בדבריו המתונים באותו יום, כשאמר כי "אם אדם הוא הומו ומחפש את האל, מי אני שאשפוט אותו?".

הערותיו של מיידר על הסכנה שמהווים שומרים וכמרים הומואים עוררה ביקורת בקרב פעילי זכויות אדם באיטליה. "ביחד עם כל ההומואים בכוחות המזויינים, הייתי מציע למיידר להסתמך על מידע מהימן יותר", אמר אורליו מנקוסו, נשיא התנועה הראשית באיטליה לזכויות ההומוסקסואלים.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ