ראשים כרותים של חזירים נשלחו למוקדים יהודיים ברומא

הראשים נשלחו לבית הכנסת הגדול בעיר, לשגרירות הישראלית ולמוזיאון המציג תערוכה על התרבות היהודית. ראש העיר איניאציו מארינו גינה את המעשה

סביונה מאנה
סביונה מאנה
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
סביונה מאנה
סביונה מאנה

ימים ספורים לפני ציון יום השואה הבינלאומי, כמה מוקדים יהודיים וישראליים ברומא קיבלו אתמול (שישי) חבילות ובהן ראשים כרותים של חזירים, כך דיווח היום העיתון האיטלקי "לה רפובליקה".

החבילות הגיעו לבית הכנסת הגדול של רומא, לשגרירות ישראל ולמוזיאון בעיר שבו מתקיימת תערוכה על התרבות היהודית. כולן נשלחו בעילום שם ובאמצעות חברת שליחויות. באחת מהחבילות נמצא פתק ובו התקפות על חוזה מדינת ישראל, בנימין זאב הרצל, ודברי בלע אנטישמיים, כגון "הגירוש למחנות שירת את הכלכלה היהודית".

החבילה שהגיעה לבית הכנסת הגדול עוררה את חשדם של אנשי בית הכנסת, שהזעיקו את המשטרה. החבלנים גילו שלא מדובר בחומר נפץ, אלא במעשה פרובוקציה אנטישמי נגד הקהילה היהודית. המשטרה פתחה בחקירה בניסיון להתחקות אחר האחראים לו. בנוסף, דווח כי רוססו צלבי קרס וכתובות נאצה אנטישמיות של הכחשת שואה על קירות בית העירייה של רומא 3, אחד הרבעים בעיר.

ראש העיר, איניאציו מארינו, גינה בתקיפות את המעשה ואמר שפגיעה בקהילה היהודית של רומא כמוה כפגיעה בכבוד העיר כולה. "זהו מעשה שפל של מוגי לב הפוגע בכל הרומאים ערב יום הזיכרון לשואה", אמר מושל המחוז, לאציו ניקולה דזינגארטי, שהביע סולידריות עם הקהילה היהודית. ההתאחדות הלאומית של הפרטיזנים האיטלקים (ANP), הביעה גם היא שאט נפש מהמעשה.

ב-2011 פרסמה ועדה מיוחדת של הפרלמנט האיטלקי דו"ח על האנטישמיות במדינה, שממנו עולה כי 44% מהאיטלקים חשים עוינות כלפי היהודים של רומא, או שיש להם דעה קדומה כלפיהם.

בראיון ל"הארץ" קרא בשנה שעברה ראש הקהילה היהודית של רומא, ריקרדו פצ'יפיצ'י, ליהודי איטליה "להתחיל אט אט להתארגן לעלייה לישראל", על רקע עליית הגזענות ומה שכינה "היפוך דמוגרפי ושינוי באופייה הנוצרי-יהודי של היבשת". הקהילה היהודית של איטליה מונה היום כ-35 אלף בני אדם, וזו של רומא היא העתיקה ביותר ביבשת אירופה.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ