אנשי גן החיות בקופנהגן קיבלו איומים בעקבות הוצאתו להורג של ג'ירף צעיר

לפני יומיים הומת מריוס, ג'ירף בריא בן שנתיים, וגופתו בותרה והושלכה לאריות. היום קיבלו אנשי גן החיות איומים על חייהם: ילדיכם צריכים למות

אי־פי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
אי־פי

גורמים מגן החיות בקופנהאגן אומרים כי הם קיבלו מכתבי איום לאחר שגן החיות המית ג'ירף בריא בן שנתיים, ביתר את גופתו לעיני הקהל ונתן את בשרו לאריות. דובר גן החיות הדני, טוביאס סטנבייק ברו, אמר כי הוא והמנהל המדעי של גן החיות, בנגט הולסט, קיבלו כמה איומים על חייהם בטלפון ובאימייל. באימייל אחד נכתב: "הילדים של אנשי הצוות בגן החיות של קופנהאגן צריכים ליהרג כולם או לחלות בסרטן".

הג'ירף, מריוס, מת לאחר שנורה בראשו בעזרת אקדח הלם ביום ראשון. לאחר מותו, הושלכו חלקי גופתו לכלוב האריות לעיניו של הקהל הרב בגן החיות, שכלל גם ילדים רבים. גם תהליך ביתור גופתו נעשתה לעיניהם של המבקרים.

גן החיות טען כי ההחלטה להרוג את מריוס נעשתה מתוך שיקולים למניעת גילוי עריות ורבייה לא בריאה, וכי ההחלטה להאכיל את האריות בבשרו לעיני הקהל נבעה רצון להראות התנהגות טבעית של בעלי חיים. צפו בכתבה על הוצאתו להורג (שימו לב, תמונות גרפיות):

הריגתו של הג'ירף עוררה זעם רב בקרב אוהבי חיות, בעיקר לאור העובדה כי גן החיות דחה הצעות לקלוט את הג'ירף משני גני חיות אחרים לפחות, וכן נדחתה הצעת תשלום פרטית של 500 אלף אירו כדי לחוס על החיה. רבים פנו לגן החיות כדי שלא יהרוג את מריוס, ועוררו ויכוח ציבורי על תנאי בעלי החיים בגני חיות.

גן החיות בקופנהאגן ידוע כיוצא דופן בגישתו, לפיה הוא מעדיף שלא להתערב בריבוי של בעלי החיים על ידי שימוש באמצעי מניעה מסוגים שונים. לפני ההוצאה להורג חתמו יותר מ-20 אלף בני אדם על עצומה אינטרנטית שקראה שלא להרוג את מריוס. דובר גן החיות אמר שגן החיות, שעתה נותרו בו שבעה ג'ירפים, קיבל המלצה לביצוע הצעד מהתאחדות גני החיות והפארקים הימיים האירופית, מאחר שכבר היו הרבה ג'ירפים עם גנים דומים בתוכנית הרבייה של ההתאחדות.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ