60 יצירות נוספות אותרו בדירה של האספן הגרמני, נבדק אם נבזזו מיהודים

לפני שנתיים התגלה במינכן האוסף של קורנליוס גורליט, שחלקו לפי החשד הוחרם מיהודים. ציורים נוספים, בין היתר של מונה ופיקאסו, נמצאו בזלצבורג

עופר אדרת
עופר אדרת
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
עופר אדרת
עופר אדרת

אוסף יצירות האמנות של קורנליוס גורליט, אשר חלקו נחשד כרכוש יהודי שבזזו הנאצים, גדול ממה שדווח עד כה. היום (שלישי) התברר, כי בביתו השני של גורליט, בעיר זלצבורג באוסטריה, אופסנו 60 יצירות אמנות נוספות, בהן ציורים של מונה, רנואר ופיקאסו.

דוברו של גורליט הקשיש, שחשף את דבר קיומן, דיווח כי אתמול נבדקו היצירות כדי לברר את מקורן בניסיון להבין האם גם הן הוחרמו או נבזזו מיהודים במלחמת העולם השנייה. לדבריו, אחרי בחינה ראשונית התברר, כי ככל הנראה הן אינן רכוש יהודי.

לפני כשנתיים הרשויות בגרמניה פשטו על ביתו השני של גורליט, במינכן בגרמניה, והחרימו משם 1,400 יצירות אמנות. לפי החשד, שנדבק בימים אלה, כ-600 מהן הוחרמו מיהודים והתגלגלו לידיו של אביו, שהיה סוחר אמנות ששיתף פעולה עם הנאצים. שוויו האוסף שהוחרם מדירתו במינכן הוערך במיליארד אירו, וכלל יצירות של פיקאסו, רמברנדט, שאגאל ומאטיס.

ביתו של גורליט בזלצבור, בו נמצאו 60 התמונותצילום: אי-אף-פי

צוות מיוחד שהקימה ממשלת גרמניה אשר כולל גם נציגים מישראל ומטעם "ועידת התביעות", אמור לבחון בימים אלה את האוסף בניסיון לאתר את יורשיו החוקיים.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ