משטרת יוון אוסרת על קיום הפגנות במהלך ועידה של האיחוד האירופי באתונה

היום ומחר ייפגשו אנשי האיחוד כדי לדון בשלב האחרון של יציאת יוון מהמשבר הכלכלי; היוונים זועמים על שורת רפורמות שהפרלמנט עומד לבצע

"הארץ"
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
"הארץ"

משטרת יוון אסרה על קיום הפגנות היום (שלישי) במרכז אתונה לקראת פגישה של שרי הכלכלה של האיחוד האירופי בבירה. המפגינים לא יורשו להגיע לאזורים רבים באתונה, כולל כיכר סינטגמה, שהיוותה פלטפורמה להפגנות רבות נגד תכניות הצנע של יוון ונגד התמודדות הממשלה עם המשבר הכלכלי. יוון משמשת כיושבת הראש של המושב הנוכחי, בעודה ממשיכה להתמודד עם 27% אחוזי אבטלה וחוב לאומי גבוה.

הכינוס של האיחוד האירופי, שיתקיים היום ומחר, יתמקד בתכניות כלכליות עבור יוון וברפורומות הנדרשות ממנה כדי לקבל את שארית ההלוואות מהמדינות השונות. השרים צפויים להעניק ליוון הלוואה של כשמונה מיליארד יורו (כ-38 מיליון שקל). זו אחת ההלוואות האחרונות שיוון צפויה לקבל מאירופה.

הפגנה בפיראוס במהלך שביתה של עובדי הנמל, אתמול

האיסור על הפגנות מגיע לאחר שהפרלמנט היווני העביר ברוב זעום סדרה של רפורמות, שמטרתן לפתוח ענפי מסחר שונים לתחרות. איגודי עובדים וקבוצות שמאל קראו לקיום הפגנות רחבות במהלך הפגישות של האיחוד האירופי וכבר אתמול התקיימו מספר הפגנות ברחבי המדינה.

המפגינים טוענים שעל אף שיוון הצליחה למחוק את מרבית החוב שלה ושבקרוב היא צפויה לצאת מהמשבר הכלכלי בן שש השנים בו היא שרויה, האזרחים עדין סובלים והממשלה לא עושה מספיק בשביל לסייע להם. לטענתם, המסים גבוהים מדי והשירותים הלאומיים אינם טובים מספיק. לא ברור אם המפגינים ינסו לפרוץ את המחסומים הרבים שהמשטרה הציבה במרכז אתונה.

שר האוצר של יוון לפני הפגישה עם שרי האוצר של האיחוד האירופי, היום

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ