חד גדיא בוותיקאן: נץ יאכל את העורב שאכל את היונה

נקבת נץ העונה לשם סילביה מגיעה אל כיכר סנט פטרוס כדי להגן על יוני השלום, לאחר ששתיים מהם נטרפו על ידי עורב ושחף מול מאות אנשים

אי־אף־פי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
אי־אף־פי

נקבת נץ בשם סילביה, העשויה ללא חת, הובאה אל הוותיקאן כדי להגן על היונים של האפיפיור לאחר שעורב ושחף קטלו שתיים מהן לעיני קהל מזועזע בכיכר סנט פטרוס. סילביה אומנה בצפון איטליה במיוחד למשימה ונבחרה על ידי השומרים השוויצים של משמר הוותיקאן. נקבת הנץ היא מסוג האריס ובעלת מוטת כנפיים של 120 ס"מ. היא אמורה להבריח טורפים שמחפשים ארוחה מהירה בדמותה של יונה קדושה.

היונים מופרחות מחלון הוותיקאן כמה פעמים בשנה כסמל לשלום, ובדרך כלל ילדים זוכים לכבוד להפריח אותן. באירוע הפרחת היונים שהתקיים השנה, ב-26 בינואר, שני ילדים הפריחו את היונים מהחלון והן מיד הותקפו על ידי עורב ושחף ומתו.

השימוש בעופות דורסים להרחקת עופות אחרים אינו חדש: זה עניין שבשגרה סביב נמלי תעופה ומגרשי ספורט, שם הדבר נעשה בדרך כלל כדי להרחיק דווקא את היונים. לאחרונה נעשה שימוש בנצים גם בקולוסאום שברומא, כדי לשמר את המבנה ההיסטורי מלשלשת יונים. אבל בניגוד לשימושים המקובלים האחרים, במקרה הזה הנץ הובא כדי להרחיק ציפורים שמאיימות על היונים.

יוני שלום או יונים למאכל?
מי יטרוף את היונה - העורב או השחף? ינואר 2014
העורב
וגם השחף

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ