לפחות 20 גופות מהגרים נמצאו במשאית נטושה באוסטריה

המשאית נמצאה כשהיא חונה בשולי כביש מהיר והדלת האחורית היתה פתוחה. הכביש מוביל מהגבול עם הונגריה וגם לוחית הרישוי של המשאית היתה הונגרית

אי-פי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
אי-פי

לפחות 20 מהגרים נמצאו מתים היום (חמישי) במשאית חונה בשולי כביש מהיר באוסטריה שמוביל מהגבול עם הונגריה. כך דיווחה המשטרה. פטר דוסקוזיל, מפקד משטרת מחוז בורגנלנד שבה נמצאה המשאית, אמר כי היא נשאה לוחית רישוי הונגרית והוא סבור שהמהגרים המתים נמצאים שם כבר כמה זמן משום שחלק מהגופות היו במצב של ריקבון.

דוסקוזיל הוסיף כי המשאית ככל הנראה ננטשה אתמול והדלת האחורית שלה נשארה פתוחה, וכך נחשפה המשטרה למחזה של הגופות בתוכה. דוסקוזיל הוסיף כי מצב הגופות הקשה עליהם לקבוע מה מספרן המדויק, אולם הוא העריך כי הוא יכול להגיע עד ל–50 גופות. סיבת המוות של המהגרים טרם נמסרה.

חוקרי משטרה לצד המשאית (בשולי הכביש) שבה נמצאו הגופות, היוםצילום: אי־פי

בחודשים האחרונים מנסים עשרות אלפי מהגרים בעיקר מהמזרח התיכון, מסוריה, מעיראק מאפגניסטאן, להגיע למדינות האיחוד האירופי דרך היבשה ולחצות את מדינות הבלקן ומשם להונגריה ולאוסטריה. בימים האחרונים התעוררה סערה לאחר ששלטונות מקדוניה אסרו על אלפי מהגרים שנלכדו בגבול בין המדינה לבין יוון ולא הורשו להיכנס אליה כדי שיוכלו להגיע לסרביה ומשם להונגריה ולמדינות האיחוד. רק לאחר שעשרות מהגרים נפצעו בעימותים עם שוטרים מקדונים, הרשו הרשויות למהגרים לעבור את הגבול וסייעה להעלות אותם על אמצעי תחבורה לסרביה.

הונגריה בונה בחודשים האחרונים חומה שאמורה למנוע מהמהגרים לעבור את הגבול ולהיכנס לשטחה, אולם המהגרים מוצאים בכל זאת דרכים לפרוץ את הגדרות ולעבור לצד השני.

אתמול הודיעה הונגריה כי היא תשתמש בכל האמצעים שעומדים לרשותה, בהם מסוקים, תגבור שוטרים, כלבי גישוש ואף חיילי צבא, כדי למנוע מהמהגרים לעבור את גבולה. מספר שיא של 2,533 מהגרים, בהם סורים, אפגנים ופקיסטנים, חצה את הגבול ביום שלישי מסרביה להונגריה ונעצר על ידי המשטרה המקומית. הרשויות במדינה אמרו כי יותר מ-140 אלף בני אדם נכנסו למדינה בדרך כזו רק השנה.

מדינות האיחוד, בראשן גרמניה וצרפת, הביעו דאגה נוכח המשבר ההומניאטרי שהחל עם הצפת המהגרים את היבשת, הן מהיבשה והן מהים התיכון. קאנצלרית גרמניה אנגלה מרקל נפגשה ביום שני עם נשיא צרפת פרנסואה הולנד ואמרה כי על האיחוד האירופי להקים ולהפעיל עד סוף השנה מרכזי רישום חדשים למהגרים שנוחתים בחופי איטליה ויוון.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ