גרדיאן

קאנצלרית גרמניה אנגלה מרקל הודיעה היום (שבת) כי תפעל להכניס שינויים בחוק הגרמני שיקלו על גירוש פליטים ומהגרי עבודה שביצעו פשעים במדינה, זאת בעקבות פרשת התקיפות המיניות שאירעו בערב השנה החדשה בעיר קלן ושבגינה חשודים 22 מבקשי מקלט.

אתמול אישרה המשטרה הגרמנית כי לפחות 32 בני אדם חשודים שלקחו חלק בתקיפת יותר ממאה נשים בקרבת התחנה המרכזית בעיר. 22 מהחשודים נמצאים בשלבים שונים של הגשת בקשות מקלט במדינה. מבין אותם 32 חשודים ישנם תשעה אלג'יראים, שמונה מרוקאים, חמישה איראנים וארבעה סורים. כמו כן ישנם שלושה אזרחים גרמנים, עיראקי, סרבי ואזרח אמריקאי.

מפגינים נגד פגידה בקלן, היוםצילום: רויטרס

התוקפים שלפי תיאורי הקורבנות הגיעו מקבוצה של כ-2,000 גברים, תוארו על ידן כבעלי חזות צפון אפריקאית או ערבית. על פי התלונות הם גם איימו על הנשים ושדדו אותן. אתמול הודח מתפקידו מפקד משטרת קלן בעקבות הביקורת הקשה סביב התנהלות המשטרה באירועים. דו"ח משטרתי שהודלף אתמול לעיתון הגרמני בילד חשף כי השוטרים שהיו באזור בשעת התקיפות היו המומים מדי ולא הצליחו להתמודד עם מספר התקיפות ולהרחיק את ההמון מהמקום.

תנועת הימין הקיצוני בגרמניה, פגידה, אחת מהקבוצות שטענו כי התקיפות המיניות הן הוכחה לכך שמדיניותה הסבלנית של מרקל כלפי הפליטים נכשלה, עורכים היום הפגנה בקלן. כאלף מתומכי התנועה הגיעו כבר לעיר כשהם נושאים שלטים הקוראים: "זרים עבריינים החוצה".

בכירי המפלגה השמרנית הנוצרים הדמוקרטים של מרקל ערכו היום פגישה כדי לדון בהטלת עונשים כבדים יותר על תוקפי שוטרים ושלילת מעמד פליט או מבקש מקלט מכל מי שיידון לתקופות מאסר בגין עבירות שביצעו. תחת החוקים הקיימים בגרמניה, מבקשי מקלט נשלחים בחזרה למדינות מוצאם רק אם הם נידונים לתקופת מאסר של שלוש שנים ורק במידה שחייהם לא נמצאים בסכנה במדינות מהן הם הגיעו.

סוכנות ד-פ-א דיווחה כי הבכירים הסכימו על הצעה לגרש זרים שהורשעו בפשעים ולמנוע מהם לבקש מקלט מדינה. הם גם הסכימו לתמוך בהרחבת סמכויותיה של המשטרה לבדוק מסמכים מזהים של חשודים. ההצעה, שדורשת את אישור הפרלמנט תקל על גרמניה בגירוש "תוקפים סדרתיים" שהורשעו גם בפשעים פחות חמורים מכפי שהחוקים היום מתנים.

תומכי פגידה מפגינים בקלן, היוםצילום: רויטרס

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

הקרנה פעילה של "ספר הג'ונגל: המחזמר". קאלט ישראלי

הקרנה פעילה של "ספר הג'ונגל" היא מופע הקאלט הביזארי של הרגע

ברופי בבית המשפט. הרעיפה שבחים על בעלה ועל החיים שבנו יחד

היא כתבה את המדריך "איך לרצוח את בעלך". ואז בעלה נרצח

רחוב פינסקר
בתל אביב, גלויה
מ— 1940 לערך.
עיר שדיברה יידיש
ובעיקר ספרה
ביידיש

ספר הזיכרונות שהותיר אחריו חושף כישרון מפתיע של סופר גדול

רינאוי-זועבי

טירללת מדינה שלמה, את צריכה לענות. "צודק, אבל אני מנתקת"

סמי ברדוגו. "אין לי דמיון"

סמי ברדוגו מנוכר להומוסקסואליות, למזרחיות ולחיים עצמם

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ

כתבות שאולי פספסתם

בתביעה נכתב כי הראיון כולו "התנהל בצורה שאינה מכבדת או רצינית״ כלפיה

המועמדת התחברה לראיון עבודה בזום - וקיבלה מהמראיין מייל שהדהים אותה

ריי דליו

מייסד קרן הגידור הגדולה בתבל: מזומן הוא זבל - ממשלות יחסלו את ביטקוין

ישראל פישר

יוקרה זה רע? כך נראים החיים במגדל חדש בתל אביב

מפגינים נגד יוקר המחיה מול בית הנשיא בסרי לנקה

קו השבר שעלול לקחת את הכלכלה העולמית למקום אחר, אפל יותר

בת ים

שתי דירות במחיר אחת: האם זהו עתיד תחום הפינוי-בינוי?