בריסל תחת מתקפה: "התקרה קרסה, זו היתה זירת מלחמה"

עדויות שזורמות מזירות הפיגועים בבריסל מעלות תמונה של פאניקה שאחזה באחת הערים המרכזיות באירופה. תקרה קרסה בטרמינל, מרפאת חירום נפתחה ליד תחנת המטרו מלביק

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
פינוי פצועים מאזור תחנת המטרו מלביק בבריסל, היום
פינוי פצועים מאזור תחנת המטרו מלביק בבריסל, היוםצילום: אי־פי

עדויות מתחילות לזרום מבריסל, שם אירעו הבוקר (שלישי) פיגועים בנמל התעופה הבינלאומי ובתחנות מטרו הקרובה למטה האיחוד האירופי. זאק מוזון שנחת בנמל התעופה כעשר דקות לפני הפיצוץ הראשון סיפר לטלוויזיה הבלגית שהפיצוץ השני, החזק יותר, גרם לקריסת התקרה ולפיצוץ צינורות מים. "זו היתה זוועה. התקרה קרסה", הוא אמר. "היה דם בכל מקום, אנשים פצועים, מזוודות". "הלכנו בין ההריסות", הוא הוסיף. "זו היתה זירת מלחמה".

כתב רשת סקיי הבריטית אלכס רוסי דיווח כי בטרמינל נשמעו שני פיצוצים חזקים מאוד. "הרגשתי את הבניין רועד. היה אבק ועשן רב. התקדמתי לעבר המקום שבו אירעו הפיצוצים וראיתי אנשים שבורחים משם. הם נראו מבולבלים ובהלם. אנשים מדברים על סוג של מתקפת טרור אבל אין לכך עדיין אישור רשמי", אמר.

קרדיט: @evanlamos - EurActive/twitter

>>> מתקפת טרור בבריסל - עדכונים שוטפים

חובש "איחוד הצלה" ישראל יעקב ירט הנמצא בנמל התעופה בבריסל סיפר: "בעת הפיצוץ הייתי בתפילה בבית הכנסת. הרגשנו את הפיצוץ, יצאנו מהמקום כדי להבין מה קרה והשתלבנו בזרם של המון אדם שכוונו על ידי שוטרים אל מחוץ לטרמינל. ריכזו אותנו בצד השני של נמל התעופה ואנחנו ממתינים להוראות".

תום, מתמחה בשדה התעופה, סיפר לרשת BBC על רגעי הפיצוץ. "תחילה חשבנו שמדובר בשלט חוצות שנפל... כולם נעצרו בהו. צעקתי להם 'רוצו, רוצו'. ברחנו מהר... אחר כך היה פיצוץ גדול, השני", שיחזר. טום סיפר כי מצא מסתור בחדר יחד עם שני עובדים נוספים. "ממרחק קטן ראיתי חייל נושא בידיו גופה... אני עדיין המום".

אוון לי, עובד שדה התעופה, היה באזור ההמראות כשאירעו הפיצוצים: "אכלתי את ארוחת הבוקר כשלפתע ראיתי את כולם רצים סביבי". הוא הוסיף, "אנשים לא ידעו מה לעשות, חשבנו שמדובר בתרגיל... חלק עדיין נשארו במסעדה, אבל לאט, לאט הבינו שזה אמתי. אנשי הצוות עדיין מנסים למצוא דרך לחלץ אותנו מכאן".

ליד תחנת הרכבת התחתית מלביק, שם אירע אחד הפיצוצים, פתחו עובדי הצלה מרפאת חירום בפאב. אלכסנדר בראנס, בן 32, שהיה עד לפיצוץ בתחנה ופניו היו מגואלות בדם, סיפר לטלוויזיה הבלגית כי "היתה תבהלה בכל מקום. במטרו היו הרבה אנשים".

דארן הייז, לונדוני שהגיע לביקור בבריסל, שוהה בדירה הסמוכה לאחת מתחנות המטרו בה אירע פיצוץ. הייז סיפר ל-BBC: "חלפתי על פני התחנה הבוקר בדרכי לשוק, כשלפתע אירוע הפיצוץ. ראיתי אנשים בורחים מהתחנה, מכוסים בדם ופציעות". הוא סיפר כי "התבקשתי להיכנס פנימה ולהישאר שם... שמעתי אנשים צועקים ואחר כך ראיתי אנשים סוחבים את הפצועים ומרתחקים מהמקום".

בעקבות הפיגועים בבריסל הורה יו"ר קק"ל דני עטר לנשיא קק"ל בלגיה להעמיד את לשכת קק"ל בבריסל לרשות הקהילה היהודית והישראלים בעיר הזקוקים לסיוע.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ