צרפתי תובע את מקום עבודתו משום שסבל משעמום

האיש הגיש תביעת פיצויים על סך מאות אלפי אירו נגד חברת בשמים שלדבריו הורידה אותו בדרגה והתישה אותו. הוא הוסיף כי בשל חוסר הריגוש בעבודתו סבל מהתקפים אפילפטיים

גרדיאן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
גרדיאן

גבר צרפתי תובע את מקום עבודתו לשעבר משום שלדבריו קיבל מעט מאוד עבודה לעשות וסבל מ"שעמום קשה". האיש, פרדריק דסנרד, הגיש אתמול (שני) תביעה בבית דין לענייני עבודה ואמר כי תפקידו כמנהל בחברת בשמים היה משעמם כל כך עד שזה גרם לו להיות מותש ו"להשתעמם למוות".

בתביעה, שנחשבת לראשונה מסוגה בצרפת, דסנרד, בן 44, תובע 360 אלף אירו פיצויים, כולל תשלום על חופשות שעדיין לטענתו חייבים לו. כלי תקשורת בצרפת דיווחו על המקרה החריג תוך שימוש במונח “bore out”, הלקוח מעולם הניהול ומתאר מצב של חוסר סיפוק ושעמום של עובדים במקום עבודתם. גם דסנרד השתמש במונח זה כדי לתאר את סבלו.

לדבריו, בין השנים 2010 ל-2014 מעסיקיו לשעבר, חברת הבשמים אינטרפריומס, "הכניסו אותו לארון" (mise en placard )– ביטוי בצרפתית שמתאר חוסר תעסוקה במקום העבודה או מתן משימות הנתפסות כאפורות ונחותות.

דסנרד סיפר לסוכנות הידיעות הצרפתית כי החברה הורידה אותו בדרגה ודרשה ממנו לבצע משימות שלא קשורות לעבודה שלו ומנעו ממנו למלא אחר תחומי האחריות המקוריים שלו. זה, לדבריו, השאיר אותו שבור ובדיכאון חמור. "התביישתי ששילמו לי מבלי שאעשה משהו", אמר.

דסנרד טוען כי המתח והמחסור בריגוש בעבודה גרמו לו להתקפים אפילפטיים בזמן שנהג. הוא נעדר מעבודתו במשך שבעה חודשים לפני שפוטר ממנה בספטמבר 2014 בתואנה של "היעדרות ארוכה" שפגעה ב"עבודה השוטפת של החברה".

ז'אן פיליפ בניסאן, עורך הדין של חברת הבשמים, ציין כי דסנרד לא אמר שום דבר על היותו משועמם בעבודה במהלך התקופה שעבד שם. "אם לא היה לו מה לעשות שם במשך ארבע שנים, למה החברה המשיכה להעסיק אותו?", תהה בניסאן.

בדצמבר 2015, הורה בית משפט לדסנרד לשלם לחברה אלף אירו בגין הוצאת לשון הרע. לפי הפסיקה, דסנרד פעל מתוך טינה אישית נגד מעסיקיו לשעבר והחל להאמין, ללא שום הוכחה אמיתית, שהם "הרסו את הבריאות שלו".

לידיעה ב"גרדיאן"

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ