יו"ר חברת הרכבות הלאומית של אוסטריה מונה לקאנצלר המדינה

המפלגה הסוציאל דמוקרטית בחרה בכריסטיאן קרן לאחר שהשבוע הודיע ורנר פיימאן על פרישתו. קרן היה המועמד המוביל לתפקיד עוד לפני הודעת ההתפטרות

ד-פ-א
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
ד-פ-א

המפלגה הסוציאל דמוקרטית באוסטריה הסכימה היום (שישי) למנות את יו"ר חברת הרכבות הלאומית, כריסטיאן קרן, כקאנצלר אוסטריה וכמנהיג המפלגה - כך דיווח יו"ר הזמני של המפלגה מיכאל הופל.

השבוע הודיע על התפטרותו קאנצלר אוסטריה ורנר פיימאן בעקבות הביקורת הגוברת כלפיו במדינה והניצחון בסיבוב הראשון בבחירות לנשיאות לפני יותר משבועיים של מועמד מפלגת הימין הקיצונית נורברט הופר. למרות ההתפטרות הוחלט שלא לקיים בחירות בזק, והבחירות הבאות ייערכו במדינה ב-2018.

כריסטיאן קרן (מימין) לוחץ את ידו של הקאנצלר היוצא פיימאן, בשנה שעברהצילום: HERBERT NEUBAUER/אי־אף־פ

קרן הוא אחד מהאנשים הבכירים ביותר בעולם העסקים באוסטריה, שלמרות מעמדו לא איבד בשום שלב את קשריו ואת הערכתו בקרב מעמד הפועלים. עובדה זו הפכה אותו לבחירה ודאית בקרב חברי המפלגה שהתכנסו כדי להחליט מי יחליף את פיימאן.

הפופולריות שלו, הן בקרב חברי הפרלמנט והן ברשתות החברתיות הפכו אותו למועמד מוביל לרשת את כיסא הקאנצלר גם זה רב לפני שפיימאן הודיע על התפטרותו. "הוא בעל גישה חברתית והוא מאוד הישגי שיודע לעצב ולשנות דברים כשהכרחי. הוא ימציא מחדש את המפלגה הסוציאל דמוקרטית", אמר שר המסחר ג'וזף מוכיטש.

קרן נולד ב-1966 בווינה ואת צעדיו הראשונים במפלגה הסוציאל דמוקרטית, הנמצאת כיום בשלטון, עשה כבר באוניברסיטה. בתחילה הוא עבד זמן קצר כעיתונאי כלכלי ובהמשך כדובר של משרד החוץ האוסטרי ודובר המפלגה הסוציאל דמוקרטית בפרלמנט. כבר אז קצר שבחים מהתקשורת וב-1995 בחרו בו העיתונאים לעניינים מדיניים במדינה כדובר הטוב ביותר באוסטריה. לאחר מכן נכנס קרן לעולם העסקים, אבל הפוליטיקה נשארה קרובה ללבו.

לפני שהפך ליו"ר חברת הרכבות הלאומית, תפקיד שהולך באופן מסורתי לחבר במפלגה הסוציאל דמוקרטית, הוא היה יו"ר חברת הענקית שחלקה בבעלות ממשלתית ורבונד. תחת הנהגתו ששל קרן לא ברור אם אוסטריה תבחר לרכך את מדיניות ההגירה הנוקשה שלה, נוכח שטף הפליטים העובר דרכה ביבשת, שאת חלקה עיצב פיימאן בעצמו בניסיון לשפר את מצבו בדעת הקהל.

דעותיו של קרן בעניין זה נחשפו כאשר החליט להקצות עשרות רכבות שיסייעו להעביר את אלפי הפליטים המגיעים מסוריה וממדינות אחרות לתוך גרמניה ובתוך אוסטריה עצמה, ולהסתייע בחברת הרכבת כדי להעניק מקלט לאותם פליטים. "השאלה היא, מה האלטרנטיבה? האם אנחנו צריכים לתת לאנשים לעמוד ולישון תחת כיפת השמיים", אמר קרן בעבר.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

ריביירה רומאניולה. הריביירה של מחוז אמיליה רומאניה

לנפוש כמו איטלקים: חופשה באמיליה רומאניה

The SS Exodus in 1947.

מקזבלנקה לישראל על סיפון האקסודוס

קנדי כורע ברך מול בית המשפט העליון בוושינגטון, באפריל

העליון בארה"ב: עובדים בבתי ספר רשאים להתפלל במקום עבודתם

אדולף אייכמן. "פנינים" מתועבים

חשבתי שכבר שמעתי הכל. ההקלטות של אייכמן טלטלו אותי

הפגנת מחאה נגד פסיקת העליון, מול בית הנבחרים של יוטה

למה מתכוון בית המשפט העליון בארה"ב כשהוא מדבר על "ניטרליות"

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ