יממה למשאל העם בבריטניה |

המגעים בין בריסל לאנקרה מדאיגים את הבריטים התומכים בהישארות באיחוד האירופי

סוכנות הידיעות אי-אף-פי דיווחה על האצת השיחות על צירוף טורקיה לאיחוד. על רקע קמפיין העזיבה בו שאלת המהגרים ממלאת תפקיד מרכזי, החשש מפני גל הגירה מטורקיה לממלכה הפך משמעותי

"הארץ"
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
אשה קוראת עיתון התומך בהישארות בריטניה באיחוד האירופי, יממה לפני משאל העם בנושא בלונדון
אשה קוראת עיתון התומך בהישארות בריטניה באיחוד האירופי, יממה לפני משאל העם בנושא בלונדוןצילום: RUSSELL BOYCE/רויטרס
"הארץ"

יממה לפני קיום משאל עם בבריטניה על עזיבת הממלכה את האיחוד האירופי, תומכי מחנה "ההישארות" חוששים כי האצת השיחות לצירוף טורקיה לגוש האירו עשויה לחזק את מחנה התומכים בעזיבה. חשש זה התחזק על רקע דיווחה של סוכנות הידיעות אי-אף-פי, על פיו ראשי האיחוד יפתחו בשיחות עם אנקרה בנוגע לצירופה של טורקיה כבר בימים הקרובים.

עם החתימה על הסכם גירוש הפליטים בין האיחוד האירופי לאנקרה בחודש מארס האחרון, מנהיגי אירופה התחייבו להאיץ את השיחות על צירופה של טורקיה לגוש. הצרפתית דיווחה מפי דיפלומטים באיחוד כי חברות הגוש ייפגשו ב-30 ביוני. בפגישה זו צפויים המשתתפים לדון בפתיחת פרק חדש במשא ומתן שיעסוק בצדדים הפיננסיים של צירוף טורקיה.

האפשרות כי מהגרים רבים מטורקיה יגיעו לבריטניה לאחר צירופה של אנקרה לאיחוד היא אחת הסיבות שחברי מחנה האיחוד מציגים כבסיס לטענותיהם. במשך שנים התעקש ראש ממשלת בריטניה דייוויד קמרון לא לצרף את טורקיה לגוש מסיבה זו, זאת על אף שהעמדה הרשמית של הממשלה בלונדון היא לתמוך בצירופה של אנקרה. אחת הסיבות המרכזית לכך שטורקיה לא צורפה עד כה היא סירובה של הממשלה באנקרה לשפר את מצב זכויות האדם בשטחה.

בנוסף, העיתון הספרדי "אל-פאיס" דיווח מוסדות האיחוד דחו דיונים בנושאים משמעותיים כדי למנוע את התחזקות מחנה העזיבה בבריטניה. על פי העיתון הספרדי, הנושא המשמעותי שקידומו נדחה הוא רפורמת במערכת בקשות המקלט, שקמרון עצמו ביקש לדחות.

נושא נוסף הנחשב לשנוי במחלוקת עבור הבריטים הוא שיתוף הפעולה הביטחוני באיחוד האירופי. שרת החוץ של האיחוד, פדרקיה מוגריני, עמלה בחודשים האחרונים על הכנת תוכנית שכמה מחוקקים שמרנים בבריטניה מתארים בחשש כתוכנית להקמת צבא אירופי משותף. עם זאת, כחלק מהמגמה לדחיית נושאים "בעייתיים", בבריסל מגבילים לעת עתה את התוכנית לקידום שיתוף פעולה צבאי בין מדינות האיחוד.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

צביקה הדר ומירי מיכאלי. לא נתנו לבוט האנושי לפצוח במונולוג

בעולם מלא פייק ניוז, דווקא צביקה הדר התגלה פתאום כעיתונאי

אוסטין בטלר כאלביס. "הרגשתי כאילו אני מסתכל למעריצות בתוך הנשמה"

"אם הוא לא יקבל אוסקר על התפקיד של אבא שלי, אוכל את כף הרגל"

מרטין הינטרגר בליגה האירופית, בעונה החולפת. מה הוביל לפרישתו הפתאומית?

במקום לשחק בליגת האלופות, הוא פרש. היה לו מה להסתיר

בילי ג'ו ארמסטרונג בהופעה. "יש יותר מדי טמטום בעולם"

סולן גרין דיי אחרי פסיקת ההפלות: "מוותר על האזרחות האמריקאית"

הפגנה למען זכות ההפלה בתל אביב, ב-1978. לאורך השנים נמתחה ביקורת חריפה על פעילותן של הוועדות

בוויכוח על ההפלות בישראל ידם של השמרנים תמיד על העליונה

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ