מספר התקריות האנטישמיות בגרמניה עלה ב-10% במחצית הראשונה של 2018

לפי נתונים שפירסמה ממשלת גרמניה, 401 פשעים על רקע אנטישמי אירעו במדינה מאז תחילת השנה, ביחס ל-362 תקריות כאלו במחצית הראשונה של 2017. כ-20% מהתקריות התרחשו בברלין

ד-פ-א
הארץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
עורך דין יהודי מדבר עם עיתונאים לאחר תקיפה אנטישמית בברלין, באפריל
עורך דין יהודי מדבר עם עיתונאים לאחר תקיפה אנטישמית בברלין, באפרילצילום: Paul Zinken/אי־פי
ד-פ-א
הארץ

מספר התקריות האנטישמיות בגרמניה במחצית הראשונה של 2018 עלה בכ-10% ביחס לתקופה המקבילה אשתקד. לפי הנתונים, אותם פירסמה היום (רביעי) ממשלת גרמניה, בין ינואר 2018 ליולי 2018 תועדו 401 תקריות אנטישמיות, ובאותם החודשים ב-2017 דווחו לרשויות 362 תקריות כאלו.

ארגוני ימין קיצוני אחראים למרבית הפשיעה האנטישמית ב-2018 - 349 מהתקריות הוכחו כקשורות לימין הקיצוני (כ-87%). 6 תקריות אנטישמיות היו קשורות לשמאל הקיצוני, 9 תקריות היו קשורות לקבוצות בעלות אידיאולוגיה דתית קיצונית ומאחורי 12 אחרות עמדו קבוצות או יחידים ללא קשר דתי או לאומני.

תיעוד של תקיפה אנטישמית בברלין, באפריל השנה

המספר הגדול ביותר של תקריות אנטישמיות התרחשו בברלין, שם אירעו 20% מהפשעים. בבירה עצמה נרשמה עליה של 19% במספר התקריות האנטישמיות ביחס למחצית הראשונה של 2017.

בדיילי מייל הבריטי פורסם כי ממשלת גרמניה שוקלת להציב 170 "מומחים נגד בריונות" בבתי הספר כדי להתמודד עם התקריות האנטישמיות נגד ילדים ונערים יהודים. לפי הדיווח, החלטת הממשלה מגיעה על רקע זעם ציבורי שהתעורר בעקבות סיפור התעללות בנער יהודי בן 15 שלמד בבית ספר גרמני-אמריקאי בברלין. הנער סבל מבריונות המבוססת על זהותו היהודית, ובין השאר היו בני כיתתו נושפים עשן סיגריות בפניו "כדי להזכיר לו את אבותיו".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ