ראש ממשלת צרפת: מספר התקריות האנטישמיות במדינה עלה השנה ב-69%

ראש הממשלה אדואר פיליפ כתב את הדברים לציון 80 שנה לליל הבדולח בגרמניה הנאצית ואמר: כל תקיפת אזרח שלנו על רקע היותו יהודי מהדהדת כמו שבירה מחדש של זכוכיות

לוגו ד-פ-א
ד-פ-א
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
לוגו ד-פ-א
ד-פ-א

ראש ממשלת צרפת, אדואר פיליפ, התריע היום (שישי) מפני עלייה של 69% במספר התקריות האנטישמיות השנה במדינה. "כל תקיפה של אחד מהאזרחים שלנו רק משום היותו יהודי מהדהדת כמו שבירה מחדש של זכוכיות", אמר פליפ על רקע ציון 80 שנה לליל הבדולח בגרמניה הנאצית.

בפוסט שכתב בפייסבוק, הבהיר פליפ כי ממשלת צרפת נחושה לא להישאר אדישה נוכח האנטישמיות. לכן, לדבריו, יוקם צוות חדש במשרד החינוך שיכין תוכנית התערבות בבתי הספר בהן מדווחות תקריות אנטישמיות. הממשלה גם מתכננת שורה של צעדי חקיקה כדי להבטיח כי התבטאויות אנטישמיות והסתה יימחקו במהירות מאתרים ומרשתות חברתיות.

ראש הממשלה פיליפ באסיפה הלאומית בפריז, שלשוםצילום: AFP

דבריו של פיליפ מתפרסמים לאחר שבשבועות האחרונים דווח על סדרה של ציורי גרפיטי אנטישמיים שהתגלו באוניברסיטאות צרפתיות ברחבי המדינה. בנוסף השנה ובשנה שעברה נרצחו שני נשים מבוגרות יהודיות ומעשי הרצח נחקרים בחשד שבוצעו ממניעים אנטישמיים.

מנתונים רשמיים שפורסמו לשנת 2017 עולה כי הקהילה היהודית בצרפת נפלה קורבן לכשליש מפשעי השנאה המדווחים במדינה, אף שהיא מהווה רק פחות מאחוז אחד מכלל האוכלוסייה. 311 תקריות, מתוך 950 תקריות מדווחות, סווגו כאנטישמיות. קבוצות שונות בקהילה היהודית סיפרו כי ישנן תקריות לא מעטות, קלות יותר, שכלל לא מדווחות.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ