הנסיך פיליפ, בעלה של המלכה אליזבת, ניצל מתאונת דרכים בבריטניה

בית המלוכה בלונדון מסר כי הדוכס מאדינבורו היה מעורב בהתנגשות עם מכונית אחרת, אך הוא לא נפצע. עד ראייה סיפר כי המכונית בה נהג הנסיך התהפכה על צדה והוא הוצא ממנה ללא פגע, "אך היה המום ורועד"

לוגו גרדיאן
גרדיאן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
הנסיך פיליפ נוהג במכונית, ב-2011
הנסיך פיליפ נוהג במכונית, ב-2011צילום: Neil Hall/רויטרס
לוגו גרדיאן
גרדיאן

הנסיך פיליפ, בעלה של מלכת בריטניה אליזבת השנייה, ניצל אתמול (חמישי) מתאונת דרכים, אחרי שהמכונית שבה נהג היתה מעורבת בהתנגשות במחוז נורפולק שבמזרח המדינה. עדי ראייה סיפרו לרשת BBC כי מכונית הלנדרובר שבה נהג פיליפ בן ה-97 התהפכה על צדה אחרי שסטתה מהכביש. הוא הוצא ממנה בעזרת עוברי אורח ונראה היה המום ורועד. עם זאת, הוא היה בהכרה ונמסר כי לא נפגע.

בארמון המלוכה בלונדון לא פירטו אם הוא היה לבדו במכונית בזמן התאונה. במכונית השנייה שהיתה מעורב בהתנגשות נהגה אשה שיחד עם נוסעת נוספת קיבלו טיפול בבית חולים מקומי ולאחר מכן שוחררו. משטרת נורפולק מסרה כי הנהגת סבלה מחתכים ואילו הנוסעת הנוספת סבלה מפגיעה ביד, לכן שתיהן נדרשו לקבל טיפול רפואי.

המכונית ההפוכה של הנסיך פיליפ

לפי הודעת הארמון, "הדוכס מאדינבורו היה מעורב בתאונת דרכים עם מכונית אחרת בשעות הצהריים. הדוכס לא נפצע ומשטרה מקומית הגיעה לזירה". תושב מקומי שהיה הראשון להגיע לזירה סיפר לעיתון "סאן" הבריטי כי במכונית השנייה בה נסעו שתי נשים היה גם תינוק. "היה עשן שעלה מהמכונית והיה נדמה שזה הולך להתפוצץ, תינוק במושב האחורי צרח מבכי", הוא סיפר.

אחרי שהוא ואדם נוסף הוציאו את התינוק מהרכב הם ניגשו למכונית השנייה שם לדבריו, "שכב אדם מבוגר על צדו". האיש אמר כי הוא הבין שמדובר בנסיך פיליפ רק אחרי שהצליח להוציא אותו מהמכונית המרוסקת. הדוכס מאדינבורו אמר למחלצו כי הוא יכול לקום וכי הוא לא נפצע, "אבל בבירור הוא היה ממש בהלם".

זכוכיות וחלקי מכונית על כביש בזירת התאונה בנורפולק, היוםצילום: CHRIS RADBURN/רויטרס

תושב אחר שהגיע לזירת התאונה סיפר כי המצב היה נראה חמור. "היו המון זכוכיות על הכביש וחלקי רכב", סיפר. לדבריו, נראה היה שהמכונית של הנסיך "נפגעה די קשה" וכי החלונות שלה נופצו לחלוטין.

הנסיך פיליפ פרש מהחיים הציבוריים באוגוסט 2017. הוא והמלכה אליזבת שוהים באזור נורפולק מאז חג המולד האחרון. הוא לא ויתר על נהיגה למרות גילו המופלג וצולם נוהג במכונית כשאירח את נשיא ארה"ב לשעבר ברק אובמה ורעייתו מישל בביקורם בוינדזור ב-2016.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ