הבריטית שהורשעה בבדיית אונס: "לא הצלחתי להיאבק בהם, הם היו כמו זאבים"

הצעירה, שערערה על הרשעתה ונגזר עליה מאסר על תנאי, סיפרה בראיון ל"סאן" מה אירע בליל האונס לכאורה. "הם עמדו בתור וצעקו בעברית", תיארה. "בכל פעם שהצלחתי לסגור את הרגליים, הוא כעס"

לוגו הארץ
הארץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
התיירת הבריטית מחוץ לבית המשפט בפראלימני, החודש
התיירת הבריטית (מימין) מחוץ לבית המשפט בפראלימני, החודשצילום: AFP
לוגו הארץ
הארץ

התיירת הבריטית בת ה-19, שהורשעה בקפריסין בבדיית תלונת אונס כנגד 12 נערים ישראלים, סיפרה בראיון לצהובון "סאן" כיצד לכאורה אנסו אותה. "הם היו כמו להקת זאבים", אמרה הצעירה, "חשבתי שאם אני לא יוצאת משם, אני הולכת למות". בית המשפט בפראלימני גזר עליה החודש ארבעה חודשי מאסר על תנאי ואישר לה לשוב לבריטניה. לפני כשבועיים הגישה ערעור על הרשעתה בטענה שלא זכתה למשפט הוגן.

התיירת אמרה בראיון היא כי נסעה לאיה נאפה בתקווה למצוא עבודה באי בזמן שנפשה בו. אחרי כמה ימים של חגיגות, היא וחמש חברותיה ישבו לשתות במלון שבו שהו, כאשר קבוצה של 20 ישראלים פנתה אליהן. לדבריה, היא התחברה עם אחד מהם, לקשר שהגדירה: "רומנטיקה רגילה של חופשה". בסביבות השעה 2:45 לפנות בוקר היא הלכה עמו לחדר המלון "הרעוע", כהגדרתה, שאותו חלק עם ארבעה נערים נוספים.

היא סיפרה: "ידעתי שהוא היה אמור לעזוב למחרת, התחלנו להתנשק. אחרי בערך חמש דקות, שמעתי את דלת החדר נפתחת והסתובבתי לאחור. הוא תפס אותי וזרק אותי למיטה. הוא הניח את הברכיים שלו על כתפיי ונעל אותי מטה – הוא היה בנוי היטב וחזק – ולא יכולתי לזוז. בעודי מתחת לברכיו, הסתובבתי וראיתי את האור גובר מסף הדלת.

"טלטלתי את עצמי מצד לצד בניסיון לזוז ולהצליב את רגליי, מכיוון שבשלב הזה כבר נכנסתי לחרדה", המשיכה. "האחרים, היו 12 מהם, ניגשו למיטה. כמה מהם אחזו בקרסוליי, כמה תפסו את ברכיי והם קרעו ממני את בגדיי. ניסיתי לסגור את הרגליים כל הזמן, אבל בכל פעם שהצלחתי, הוא התרגז (הנער שעמו יצרה קשר בתחילה). בשלב מסוים הוא תפס את הברך שלי, ואז הם עשו את זה בתורות".

הפגנת תמיכה בתיירת בלונדון, החודשצילום: AFP

הצעירה סיפרה כי "כל הסיפור הזה נמשך בערך 20 דקות. איכשהו הצלחתי לרדת מהמיטה ולזחול כמו סרטן על הרצפה". לשאלה כמה מהם אנסו אותה, השיבה: "אני לא יודעת כמה מתוך ה-12 אנסו אותי, אי אפשר לספור. הם עמדו בתור, התלהבו, דיברו וצעקו בעברית. ניסיתי להיאבק בהם אבל פשוט לא הצלחתי. הם היו כמו להקת חיות, להקה של זאבים".

בראיון תיארה התיירת כיצד נגבתה ממנה ההודאה, שלפיה לא היה אונס. לדבריה, היא שהתה בתחנת משטרה במשך שמונה שעות מבלי להיוועץ בעורך דין, ואז הוכרחה לחתום על מסמך שהוכתב לה על ידי שוטר שעמד באופן מאיים לצידה. לדבריה, כשהטילה ספק בנוסח המסמך, "הוא איבד את זה וצעק, 'לא! תכתבי מה שאני אומר לך לכתוב!' ידעתי מיד שעשיתי משהו ממש לא טוב בכך שחתמתי".

לפני כשבוע וחצי הגישו עורכי דינה של הצעירה הבריטית ערעור לבית המשפט בקפריסין על ההרשעה, בטענה שלא קיבלה משפט הוגן ובדרישה למשפט חוזר. בבקשת הערעור, טענו עורכי הדין כי יש לפסול את הצהרתה שלפיה בדתה את המעשים.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ