אי-פי
גרדיאן

מלך בלגיה לשעבר אלבר השני הודה אתמול (שני) לאחר שנים של מאבק משפטי, כי בשנות השישים הוא הביא לעולם ילדה בעקבות רומן שניהל מחוץ לנישואים.

ב-2013 הגישה האמנית והפסלת דלפין בואל, בת 51, תביעת אבהות נגד המלך, אולם הוא הכחיש שהיא בתו וסירב לעבור בדיקת אהבות. עם זאת, בית המשפט אילץ אותו בשנה שעברה למסור דגימות דנ"א במסגרת התביעה שהוגשה נגדו. תוצאות הבדיקה אישרו שבואל היא אכן בתו הביולוגית והמלך לשעבר אולץ להודות בכך באופן רשמי.

"הוד מעלתו המלך אלבר השני לקח לתשומת לבו את תוצאות בדיקת הדנ"א שאותה ערך בהוראת בית המשפט לערעורים בבריסל. המסקנות המדעיות מצביעות על כך שהוא אביה הביולוגי של גברת דלפין בואל", נמסר בהודעה שפרסמו עורכי דינו. עוד נמסר שהמלך לשעבר בן ה-85 החליט להודות באבהותו כדי "לסיים בכבוד את ההליך הכואב הזה".

מארק אויטנדל, עורך דינה של בואל, אמר לערוץ הציבורי הבלגי RTBF שמרשתו חשה הקלה והתרגשות, אולם נושאת פצע שלא יירפא לעולם.

ב-1959, כשעוד כונה "הנסיך מליאז'", התחתן אלבר עם פאולה מרגריטה מאריה אנטוניה קונסיליה רופו די קלבריה, בת למשפחת המלוכה האיטלקית הגולה. בשלוש השנים הראשונות שלהם יחד, אחרי שנישאו, נולדו לזוג שלושה צאצאים: פיליפ, אסטריד ולורן. משבר שפרץ בין בני הזוג הוביל את אלבר לנהל פרשיית אהבים ממושכת עם הברונית סיביל דה סליס לונשאן. לונשאן, שגם היתה נשואה באותה תקופה, נכנסה להיריון במהלך הרומן והביאה לעולם את דלפין. בעלה של לונשאן, ז'אק בואל, נרשם כאבי התינוקת ללא התנגדות מצדו במרשם האוכלוסין והעניק לדלפין את שם משפחתה.

בהודעה שנמסרה מטעמו של אלבר השני נכתב כי "המלך מתעקש כי מאז לידתה של גברת דלפין בואל הוא לא היה מעורב בשום החלטה משפחתית, חברתית או חינוכית שקשורה לגברת דלפין, ושהוא תמיד כיבד את הקשר שהתקיים בין גברת דלפין בואל לבין אביה החוקי".

משפחת המלוכה הבלגית ב-2017: במרכז אלבר ופאולהצילום: BRUNO FAHY / BELGA / AFP

בראיונות לתקשורת סיפרה בואל על זיכרונות ילדות מוקדמים מאוד, בהם גבר מסתורי שאותו כינתה "פרפר" שהיה בא לבקר ולשחק איתה. ביקוריו פסקו מאוחר יותר.

בואל הסבירה שהיא החליטה להגיש תביעת אהבות נגד אלבר השני בשל הכתף הקרה שקיבלה מהמשפחה המלכותית. למרות ההודאה של המלך לשעבר שהוא אביה הביולוגי, היא לא זכאית לקבל תואר מלכותי משום שאמה לא היתה נשואה למלך.

אלבר השני הוכתר למלך בלגיה ב-1993 לאחר מות אחיו בודואן, שלא הביא לעולם ילדים. ב-2013 הוא ויתר על הכתר, לדבריו בשל סיבות בריאותיות, והעביר אותו לבנו פיליפ. בואה הגישה את התביעה נגד המלך הבלגי באותה שנה ולא ברור אם היתה לה השפעה על החלטתו לפרוש.

בחג המולד האחרון פרסם אלבר השני מסר לאומה שבו התייחס במרומז לבגידתו. לדבריו, הוא והמלכה פאולה עברו "משבר" בסוף שנות השישים שכמעט פירק את הנישואים שלהם. הוא הוסיף כי השניים התגברו "לפני זמן רב" על הבעיות בזוגיות שלהם.

תגובות

משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ