שוטרת נדקרה למוות בתחנת משטרה ליד פריז, נחקר חשד לטרור

בכלי תקשורת צרפתיים דווח כי השוטרת נפצעה קשה מאוד בצווארה בתקיפה שהתרחשה קצת אחרי השעה 14:00 ובהמשך מתה מפצעיה. בעיתון לה מונד צוטט גורם במשטרה אשר אמר כי התוקף הוא ממוצא תוניסאי

גרדיאן
הארץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שוטרים מחוץ לתחנה, היום
שוטרים מחוץ לתחנה, היוםצילום: Michel Euler/אי־פי
גרדיאן
הארץ

שוטרת נדקרה למוות היום (שישי) בתחנת משטרה סמוכה לרמבוייה שבצרפת, דרומית-מערבית מפריז. הדוקר נורה ונהרג. מחלקת התביעה לענייני טרור בצרפת פתחה בחקירת התקרית.

בכלי תקשורת צרפתיים דווח כי השוטרת נפצעה קשה מאוד בצווארה בתקיפה שהתרחשה קצת אחרי השעה 14:00 ובהמשך מתה מפצעיה. מהמשטרה נמסר כי שוטרים אחרים בתחנה ירו לעבר התוקף והרגו אותו. גורמים במשטרה מסרו עוד כי השוטרת היתה עובדת אדמיניסטרטיבית בת 49 אשר עבדה בדסק הקבלה שבכניסה לתחנה.

עיתונאים מחוץ לתחנת המשטרה, היוםצילום: GONZALO FUENTES/רויטרס

בעיתון לה מונד צוטט גורם במשטרה אשר אמר כי התוקף הוא ממוצא תוניסאי. "בשלב זה בלתי אפשרי לפענח את המניע שלו", צוטט הגורם. בדיווח אחר צוין כי האיש לא מוכר למשטרה.

עדים לתקרית סיפרו ל-BBC כי התוקף צעד תחילה סמוך לכניסה לתחנה ודיבר בטלפון, וניצל הזדמנות להיכנס למקום כשהשוטרת פתחה את הדלתות המאובטחות.

שר הפנים ז׳ראלד דרמנין וראש הממשלה ז'אן קסטקס הודיעו כי הם בדרכם למקום. דרמנין ספד בטוויטר לשוטרת וכינה אותה "גיבורה" אשר נהרגה במתקפה ברברית ומלאת פחד, לדבריו. גבריאל אטל, דובר הממשלה, מסר כי "מחשבותינו מוקדשות לאישה הזו, לבני משפחתה וחבריה לעבודה לאור הדרמה האיומה הזאת".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ