קרב הקופירייטרים: מהפרה ועד השימוש בתחתונים

הבחירות לנשיאות הציתו את תעשיית הפרסום הצרפתית ובכירי הרעיונאים שוברים את הראש כיצד להרכיב את סיסמת הבחירות המנצחת

לוגו ד-פ-א
ד-פ-א
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
לוגו ד-פ-א
ד-פ-א

מייצור גבינות, דרך מועמדים אלטרנטיביים ועד מכירת לבנים - הבחירות לנשיאות הציתו את תעשיית הפרסום הצרפתית ובכירי הרעיונאים שוברים את הראש כיצד להרכיב את סיסמת הבחירות המנצחת. מן הצד השני ניצבים אלה שמנצלים את התסכול הכללי כדי ללעוג למועמדים ולקדם באמצעות מסריהם מוצרים שונים ומשונים.

כך לדוגמה, מצא את עצמו הנשיא ניקולא סרקוזי מפרסם חברה חדשה ללבני גברים שהחלה לפעול רק לפני כחצי שנה. קריאתו של סרקוזי ל"אומה חזקה" שונתה ללא מצמוץ ל"צרפת, אומה חזקה בתחתונים", כשלצדה מופיע דיוקנו של הנשיא חמור סבר. הפרסומת זכתה להצלחה ונצפתה עד כה יותר מ-77 אלף פעמים ביוטיוב.

במחנהו של היריב, פרנסואה הולנד, לא שקטו על השמרים לנוכח ההצלחה היחסית של סרקוזי, וכך מצא את עצמו גם המועמד הסוציאליסטי "מפרסם" תחתוני מיני לגבר עם סיסמתו "להחליף, עכשיו". פרסומת זו, כמו זו של סרקוזי, זכתה לשורה התייחסויות עוקצניות וסאטיריות בצרפת, ובהן פרסומת שבה נאמר: "להחליף תחתונים, עכשיו".

סיסמת הבחירות של "מפלגת הצחוק": "הצחוק עולה לשלטון"

בחירות בצרפת - סיקור מיוחד באתר הארץ

ויש גם מועמדים אלטרנטיביים. יצרנית הגבינה המותכת "לה ואש קי רי" (הפרה הצוחקת) הציגה מועמדת משלה לארמון האליזה - הפרה האדומה המפורסמת שלאוזניה עגילי הגבינה. "אולי תצביעו למפלגת הצחוק", אומרת הפרה ומפנה אל עמוד הפייסבוק של "המפלגה", הכולל מצע ושלל תמונות של הפרה בצילומי בחירות צבעוניים.

מול הפרה מתמודד ז'אק בריושין, דמות מצוירת המפרסמת את יצרנית חומרי הניקוי "בריושין". "האיש הזה לא חיכה עד 2012 כדי להעדיף את המוצר המקומי", נאמר במודעה המרמזת לקריאות המתמודדים לפטריוטיזם, כמו גם לפחד של צרפתים רבים מהגלובליזציה. לעומתה, יצאה רשת המרכולים "Houra.fr" בסיסמה שפונה אל הרגש המאפיין יותר מכל את הבוחר הצרפתי: ספקנות וחשדנות כלפי הפוליטיקאים. "סוף סוף - מתמודד שמקיים הבטחות!", נאמר בפרסומת שבה נראים עובדי הרשת מבטיחים ללקוחות שהמשלוחים יגיעו בזמן.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ