לה מונד וסוכנויות

סקר חדש בצרפת מגלה ש-64% מהצרפתים מתנגדים לברית בין מפלגתו של ניקולא סרקוזי (UPM) לבין "החזית הלאומית" של מרין לה פן. לעומת זאת, 59% מתומכי לה פן ו-64% מתומכי סרקוזי דווקא תומכים בברית. מנגד, צרפתים שהצביעו בעד מועמד המפלגה הסוציאליסטית, פרנסואה הולנד, ז'אן לוק מלנשון ("חזית השמאל") ופרנסואה ביירו (מפלגת המרכז) מתנגדים לברית של מפלגתם עם לה פן - 92% מאלה שהצביעו בעד השניים הראשונים ו-72% מאלה שהצביעו בעד ביירו.

הסקר, שנערך על ידי OpinionWay, מאשר גם תוצאות של סקרים קודמים בכל הנוגע לתוצאות הצפויות בסיבוב השני: פרנסואה הולנד ינצח עם 54% מהקולות. יתרה מזו, סקר נוסף של החברה מצביע על כך ש-61% מהבוחרים רוצים עימות טלוויזיוני אחד בין המתמודדים בסיבוב השני, 20% רוצים שני עימותים ואילו 18% רוצים שלושה עימותים. לאחר שזכתה ב-17.9% מקולות הצרפתים, אחוז התמיכה הגבוה ביותר בו זכה אי פעם מועמד של הימין הקיצוני, הפכו מצביעי לה פן ל"ממליכי מלכים".

הולנד מתמקד בתסכול השורר בקרב חלק מהמצביעים ממעמד העובדים שתמכו בלה פן. סרקוזי מצדו מנסה להעביר לצדו את תומכיה בעזרת פריטה על הנימה הלאומנית וקריאה לסגירת גבולות סרקוזי פנה אתמול לבוחרי הימין הקיצוני והבטיח להם שינהג בקשיחות בסוגיות של הגירה וביטחון. "חייבים לכבד את בוחרי 'החזית הלאומית'", אמר סרקוזי לעיתונאים כשעזב את מטות הקמפיין שלו בפאריס. "היתה זאת הצבעה שנבעה מסבל", אמר.

ניקולא סרקוזי. הסקרים מנבאים שהחודשים הקרובים יהיו האחרונים שלו באליזהצילום: רויטרס

לעומת זאת, הולנד האשים את סרקוזי על כך שהוא מלבה את מצביעי לה פן , ואמר: "אהיה שם כדי להקשיב להם. עם זאת, לא אחזר אחרי הימין הקיצוני". ואולם, הולנד הדגיש שהוא מבין את "חרדתם" של מיליוני הצרפתים שהצביעו בעד לה פן.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ