סרקוזי: אתבע אתר שפרסם מסמך הקושר אותי לקדאפי

נשיא צרפת טוען כי המזכר שנחשף באתר, לפיו אנשיו של שליט לוב לשעבר ביקשו לתרום 50 מיליון אירו לקמפיין הבחירות שלו, מזויף

לה מונד
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
לה מונד

נשיא צרפת ניקולא סרקוזי כינה היום (שני) "חרפה" את הטענה שממשלת לוב החליטה עקרונית להעביר מיליוני אירו למימון מערכת הבחירות שלו ב 2007, והודיע שהוא עומד לתבוע את האתר מדיה פארט שפרסם אותה..

כעסו של סרקוזי הוא על פרסום מסמך החתום לכאורה בידי מוסא כוסא, השר לענייני מודיעין במשטרו של שליט לוב לשעבר, מועמר קדאפי, שבו נאמר כי ממשלת לוב החליטה עקרונית להעביר 50 מיליון אירו למימון מערכת הבחירות של סרקוזי. "אנחנו נגיש תלונה נגד מדיה פארט", הודיע הנשיא לערוץ פרנס2. "מדובר בזיוף בוטה; שני האנשים ששמם קשור בו לכאורה הכחישו את הדברים", הוסיף סרקוזי. הנשיא המכהן אמר כי מדובר בנסיון להסיח את דעת הקהל משיבתו של יו"ר קרן המטבע לשעבר, דומיניק שטראוס-קאהן ולהשכיח את העובדה כי הוא היה המועמד המוביל לראשות מפלגת השמאל.

כוסא, שכיהן כשר חוץ לפני שערק לקטאר, אמר שלשום בתגובה ש"הסיפורים האלה מזויפים"; גם בשיר סלח, גזברו וראש לשכתו לשעבר של קדאפי, שאליו היה המזכר מיועד לטענת מדיה פארט, הכחיש אתמול את הדברים ואמר כי המסמך מזויף.

סרקוזי בכנס בחירות בטולוז, אתמולצילום: רויטרס

במפלגה הסוציאליסטית אמרו בתגובה לדיווח כי "אם הדברים יתבררו כאמת, מדובר בפרשה חמורה ביותר. מועמד המפלגה בבחירות, פרנסואה הולנד, הכחיש כל קשר בינו לבין מדיה פארט, "זהו אתר של תחקירים, שתוקף לא פעם אנשי שמאל", אמר הולנד. "אם אמנם יתברר שמדובר בזיוף, האתר יצטרך להודות בכך", הוסיף המועמד המוביל בבחירות.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ