הכתבת הפוליטית שהפכה לגברת הראשונה של צרפת

העיתונאית ולרי טרירוויילר תחליף את הדוגמנית קרלה ברוני בתור הגברת הראשונה של צרפת. "פרנסואה אחראי לבישול ולקניות", היא אומרת

גרדיאן
אנג'ליק כריספיס
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
גרדיאן
אנג'ליק כריספיס

אם פרנסואה הולנד, שהגדיר את עצמו כ"בחור רגיל", צולם באחרונה קונה פירות בסופר פאריסאי ואמר שימשיך לעשות קניות גם כאשר יכהן כנשיא "אם המקרר יהיה ריק", הרי שבת זוגו, ולרי טרירוויילר, עשויה לחולל שינויים מהותיים בהיותה הגברת הראשונה של צרפת.

אם העיתונאית בת ה-46 תמשיך לעבוד ב"פארי מאץ'" תהיה זו הפעם הראשונה שבת זוג של נשיא עובדת ומקבלת שכר. תפקידה כעיתונאית יקשה על המצב המסובך מלכתחילה. במשך 20 שנה היא שימשה כתבת שעסקה בפוליטיקה הצרפתית, ובאחרונה גם הגישה תוכנית פוליטית בטלוויזיה. בתחילת מסע הבחירות פנתה טרירוויילר לעסוק בתרבות, וטענה שבתחום זה אין ניגוד אינטרסים. עם זאת, היא זעמה כשדיוקנה הופיע על שער "פארי מאץ'" בכותרת "הנכס המקסים של הולנד".

קרלה ברוני, יורשת המיליונים ודוגמנית העל שהפכה לזמרת ושנישואי הבזק שלה לנשיא המכהן ניקולא סרקוזי הביאו את חוסר הפופולריות שלו לשיאים חדשים, ויתרה על קריירת הזמרה שלה. זאת על אף שלדברי סרקוזי היא שרה ומנגנת בגיטרה מדי ערב בבית מגוריהם שבמערב פאריס, אותו הם מעדיפים על ארמון האליזה. בתקופתה כגברת הראשונה הוציאה קרלה רק תקליטור אחד, שלא זכה לביקורות מהללות.

טרירוויילר עם הולנד ביום הבחירות, שלשוםצילום: רויטרס

טרירוויילר, גרושה פעמיים ואם לשלושה בנים בגיל ההתבגרות, היא בת למשפחה דלת אמצעים ממזרח צרפת. בתקופת מסע הבחירות אמרה כי עליה לעבוד כדי לפרנס את ילדיה וכי אינה רוצה שהמדינה תפרנס אותה.

ברוני, שבימיה כדוגמנית על הרוויחה יותר מארבעה מיליון ליש"ט בשנה, הצטלמה לכתב העת "וניטי פייר" בשמלת ערב על גג האליזה. אולם בעת מסע הבחירות ניסתה להציג את עצמה ואת בעלה כ"אנשים צנועים". לכתבת המגזין סיפרה כי נסעה במטרו הפריזאי כשהיא חובשת פיאה ואיש לא זיהה אותה. טרירוויילר, בדומה להולנד, הציגה את עצמה כאנטי-תזה ל"נוצצת" בתקופת מסע הבחירות. לדבריה, היא קונה בגדים בשוק וזוחלת על רצפת חדרי הילדים כדי למצוא גרביים שנתקעו מתחת למיטות. היא סיפרה כי הולנד אחראי לקניות ולבישול, ואחד מהרגליו המגונים הוא אי סגירת דלתות של ארונות או חדרים. "זו ההוכחה לכך שאין לו מה להסתיר", הוסיפה.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ