למגינת לב המפגינים, האולטימטום לא הביא עמו נס

מאות האלפים שנדחקו בכיכר אמנם ציפו לאקט דרמטי בדיוק במועד פקיעת האולטימטום. בינתיים הם ממשיכים בפסטיבל הצבעוני ומתחרים מי שונא יותר את מורסי. עדכון מהכיכר

שליח "הארץ" לקהיר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
שליח "הארץ" לקהיר

בשעה 16:30 שעון קהיר פקע האולטימטום שהציב הצבא למוחמד מורסי, אבל ימי הנסים של משה רבינו נגמרו. מאות האלפים שנדחקו בכיכר תחריר חיכו לאקט דרמטי בשחזור של אחת ממכות מצרים, או שלפחות ראשי הצבא יודיעו על הדחתו, אך כלום לא קרה. הם שרים, רוקדים וצובעים את פניהם בצבעי דגל מצרים, ובינתיים ללא הושיע.

שעה קודם לתפוגת האולטימטום התחילה הנהירה לתחריר. מלבד המשוגעים לדבר שישנים שם יום וליל, התחילה תנועה המונית על הגשרים של הנילוס. משפחות, זקנים וילדים, כולם אוחזים בידם בשלט קטן בצבע אדום עליו כתוב בערבית ובאנגלית "לך". האווירה בכיכר מחשמלת. שמחה. כאשר מסוק צבאי חולף בשמיים, ההמון מזנק כמו ילד קטן ומוחאים כפיים. המוחים לא מהססים להשתמש במילה הערבית "אינקלאב", שפירושה הפיכה. הם מקיפים כל עיתונאי עם מצלמה ומתחרים ביניהם מי ינאץ יותר את הנשיא. עד לשעת ההכרזה היה מתח. בשונה מישראל - פה רק למעטים יש סמארטפון, ומסביב למחזיקי מכשיר כזה התגודדו המוחים כדי לשמוע עדכונים.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ