פרשנות |

הפליטים התימנים לא עוברים מסך

בניגוד לסוריה, המלחמה בתימן לא נמצאת במוקד ההתעניינות העולמי. האו"ם, שרואה לנגד עיניו מאות אלפי ילדים במצוקה, בעיקר שותק מחשש לחרם כלכלי סעודי

צבי בראל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
צבי בראל

מתי לאחרונה נראו בטלוויזיה צילומים או סרטי וידיאו מהמלחמה בתימן? מי נלחם שם במי? מי מנסה לפתור את המשבר שנמשך אמנם עשרות שנים, אבל התפוצץ למלחמה לפני כשנתיים? מלחמת האזרחים בתימן זוכה רק לכיסוי תקשורתי חטוף שנראה כאילו יצא ידי חובה והיא לא באמת מרטיטה את מקבלי ההחלטות בעולם.

בהשוואה למלחמה בסוריה היא גם פחות דרמטית. "בסך הכול" כ–6,500 בני אדם נהרגו במלחמה, כמחציתם אזרחים, פסיק חסר חשיבות בהשוואה ליותר מרבע מיליון בני אדם שנהרגו בסוריה. תימן, מהעניות במדינות העולם, גם בזמנים כתיקונם, אם היו כאלה בכלל בעשור האחרון, לא עניינה את העולם חוץ מאשר את ארה"ב שפעלה בשטחה כאילו היתה מדינה אמריקאית, כאשר הפציצה או פגעה במטרות אל קאעדה בתמורה לתגמול כספי לממשל התימני. מיצר באב אל־מנדב, שעל חופו יושבת העיר עדן, מעניין מאוד את העולם ובמיוחד את מדינות ערב הסמוכות לזרועו המזרחית של ים סוף כמו ירדן, סעודיה, מצרים וישראל. הוא נחשב למעבר הרביעי בחשיבותו בעולם בתחום סחר הנפט.

תגיות קשורות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ