סוגרים את הים: כרישי הנדל"ן שוחים קרוב לחוף בביירות

הקמתו של אתר נופש מאיימת על רמלאת אל־בידא - החוף הציבורי האחרון שנותר בבירת לבנון. רגע לפני שחברות פרטיות משתלטות לחלוטין על החוף, התושבים מתריעים על הגזל

"הארץ"
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
"הארץ"

מי שמשוטט להנאתו ברמלאת אל־בידא, חוף הים האחרון הפתוח לציבור שנותר בביירות, יראה משפחות מבלות בדיג ובעישון נרגילות תחת סככות קש רעועות, ילדים משחקים כדורגל מתחת לפנסי תאורה חבוטים וילדים בונים ארמונות בחול. החוף הוא מפלט נדיר בעיר הסובלת ממחסור בשטחים ציבוריים, וגם אלה שבנמצא מרוחקים למדי זה מזה.

בקצה הדרומי של החוף הנוף משתנה באחת, ולעיני הצופה נגלים מנופים וגברים בקסדות מציבים מוטות באתר בנייה שבו מוקם מבנה גבוה. הקמתו של אתר הנופש, המכונה Eden Bay Resort — פרויקט המשתרע על יותר מ–5,000 מ"ר ושמתואר באינטרנט כ"שמורה של מותרות ואלגנטיות" — החלה בשנה שעברה, על רקע מחאה קולנית של המבלים בחוף, פעילי זכויות אזרח ולוחמים למען שטחים ציבוריים בעיר. לדברי החברה האחראית, המיזם עומד בכל דרישות החוק והוא יביא בעקבותיו השקעות ומאות מקומות עבודה החיוניים לכלכלתה הפגועה של לבנון. ואולם רבים מבני המעמד הנמוך והבינוני בביירות, הנוהגים לבלות בחוף הים זה דורות, רואים בפרויקט השתלטות על אחד מהשטחים הציבוריים היחידים שנותרו בעיר.

תגיות:

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ