לטורקים ברור שארדואן לא יוותר על ניצחונו, גם אם הושג במרמה

למרות ערעורי האופוזיציה והביקורת הבינלאומית, המתנגדים להרחבת סמכויות ארדואן לא מצפים לשינוי בתוצאות, ואף מרוצים מהן. מתנגד: למרות המאמצים לדכא אותנו הגענו להישג עצום

אנשיל פפר
אנשיל פפר
איסטנבול
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
אנשיל פפר
אנשיל פפר
איסטנבול

ביום אחרי משאל העם על שינוי החוקה הטורקית, החלו אזרחי המדינה, גם אלה המתנגדים לשלטונו של הנשיא רג׳פ טייפ ארדואן, להשלים עם נצחונו. הטענות לזיופים ואי-סדרים נרחבים עוד נותרו על כנן, אך לכל ברור שארדואן לא יוותר בשום פנים על ניצחונו, גם אם הושג במרמה.

בתחנת הרדיו הקהילתית הקטנה שבשכונת גלאטה, בצד האירופאי של איסטנבול, כל העובדים מעידים על עצמם שהצביעו ״לא״ במשאל. הם לא נראים מדוכאים במיוחד מהעובדה שהפסידו לכאורה בהפרש של פחות מ-3%, ושעל פניו, אילו המשאל היה נערך בתנאים דמוקרטיים הוגנים, ייתכן שהיו מנצחים. ״אני דווקא מרגיש מחוזק היום״, אומר קאן תונביל, אחד המגישים בתחנת רדיו אקצ׳ין שמשלבת מוזיקה ותוכניות אקטואליה קלילות. ״כן, גנבו לנו את התוצאה, אבל זה לא מפתיע ולפחות כשזה קרה לאור יום, כל העם יודע את המצב״, אמר. ״מבחינתנו, זה שלמרות כל מה שעשו השלטונות לדכא את המתנגדים למשאל, הצלחנו להגיע ל-48.5 אחוז זה הישג עצום״, אומר עורך התרבות אילקסן מוויתונה. ״זה מראה שאזרחים יכולים עדיין להתאחד נגד הצעות שנכפות עליהם״.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ