מגפת הכולרה בתימן: יותר מ-300 אלף בני אדם נדבקו

קצב התפשטות המגפה מהיר מהתחזיות: כ-100 אלף מקרי הידבקות נוספו מאז החודש שעבר. כמחצית ממתקני הרפואה במדינה שסועת הקרבות מושבתים, ורופאים ואחיות לא קיבלו משכורות קרוב לשנה

ד-פ-א ורויטרס
שתפו בפייסבוק
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה
ילדים ממלאים מים בטוחים לשתייה ממכלית בבירה צנעא, בתחילת החודש
ילדים ממלאים מים בטוחים לשתייה ממכלית בבירה צנעא, בתחילת החודשצילום: MOHAMMED HUWAIS/אי־אף־פי
ד-פ-א ורויטרס

יותר מ-300 אלף בני אדם חשודים שנדבקו במגפת הכולרה בתימן מוכת מלחמת האזרחים ויותר מ-1,600 בני אדם מתו ממנה, כך הודיע היום (שני) ארגון הצלב האדום. לפי בכיר בארגון, מדי יום נוספים כ-7,000 מקרים החשודים כהידבקות.

המגפה מתפשטת במהירות רבה משצפו המומחים: רק בחודש שעבר הודיע האו"ם כי מספר הנדבקים במדינה חצה את ה-200 אלף. באותו חודש העריכה סוכנות הילדים של הארגון כי מספר הנדבקים יגיע ל-300 אלף רק לקראת בחודש ספטמבר, אך ההתפשטות התגלתה כמהירה הרבה יותר. "מגפת הכולרה בתימן ממשיכה להשתולל לא שליטה", צייץ היום הוועד הבינלאומי של הצלב האדום.

המגפה מתפשטת בין היתר כיוון שיותר ממחצית ממתקני הרפואה במדינה מושבתים עקב מלחמת האזרחים שניטשת יותר משנתיים בין המורדים החותים, הנתמכים על ידי איראן, לממשל הנתמך על ידי סעודיה. המלחמה הובילה לקריסת הכלכלה המקומית, שתרמה ישירות לשיתוק מערכי הבריאות והתברואה הציבוריים. יותר מ-30 אלף עובדי ציבור האמונים על בריאות הציבור - בהם רופאים, אחיות, מהנדסי מים ועובדי תברואה ואיסוף אשפה - לא קיבלו את משכורותיהם כבר עשרה חודשים. 

כולרה היא זיהום שנגרם על ידי אכילת מזון נגוע או בליעת מים נגועים בבקטריה ויבריו כולרה, הנפוצה במקומות בעלי סניטציה גרועה. הנדבקים יכולים למות ממנה תוך שעות אם הם אינם זוכים לטיפול מיידי.

תגובות

משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ