ערב פתיחת שנת הלימודים ברצועת עזה, המורים עדיין לא יודעים מי מהם ימשיך ללמד

הרשות הודיעה שתוציא לפנסיה מוקדמת את רוב עובדיה בעזה, בהם רופאים רבים, אך לא נקבה בתאריך או בשמותיהם. בינתיים, צעדי הענישה של עבאס אינם מצליחים לכופף את חמאס

עמירה הס
עמירה הס
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
עמירה הס
עמירה הס

שנת הלימודים ברצועת עזה תיפתח מחר (רביעי), ואלפי מורים בבתי הספר הממשלתיים, המקבלים משכורותיהם מאוצר הרשות הפלסטינית ברמאללה, עדיין אינם יודעים אם יוצאו לפנסיה מוקדמת ומתי. מערכת החינוך כולה שרויה באי־ודאות, וכמוה מערכת הבריאות. גם הרופאים המקבלים משכורות מהרשות אינם יודעים מי מהם יוסיף לעבוד.

ביולי הכריזה ממשלת רמאללה, בראשות ראמי חמדאללה, על כוונתה להוציא לפנסיה מוקדמת 6,145 מעובדי המגזר הציבורי שמקבלים את משכורותיהם מהרשות, ושגילם 50 ומעלה. אך עד כה לא פורסמו רשמית תאריך מדויק, שמות המוצאים לפנסיה והתפלגותם לפי המשרדים השונים. המוצאים לפנסיה מהווים יותר ממחצית מתוך 11 אלף עובדים שהמשיכו לעבוד בעזה בעשר השנים האחרונות, ורובם מועסקים במשרדים החיוניים ביותר, החינוך והבריאות. הם גם בעלי ותק ומיומנויות, ויש ביניהם בעלי תפקידים בכירים ואחראיים כמו מנהלי בתי ספר. היציאה לפנסיה מוקדמת משמעה קצבה חודשית בגובה של 40–70 אחוזים מהמשכורת — 1,200–3,000 שקלים בחודש, בהתאם לוותק ולתפקיד.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ