החזית החדשה במלחמה בתימן משרטטת מפת איומים שמחזקת את איראן

בריתות חדשות בין המורדים בתימן מעלות את סעודיה על מסלול התנגשות מסוכן עם איחוד האמירויות, ומצבה המורכב בזירה העולמית עשוי לקדם הקמת מדינה עצמאית בדרום תימן

צבי בראל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
צבי בראל

"אין לנו כל כוונה להסתלק מעדן", קבע מנהיג המועצה הזמנית הדרומית בתימן, עידרוס אל־זוביידי, שכוחותיה, המכונים "חגורת הביטחון", השתלטו על עיר הנמל עדן. המועצה הזמנית, שהוקמה ב–2017 על רקע מחלוקת עם הנשיא עבד רבו מנסור האדי, רואה בהשתלטות על עדן חלק ממהלך שמטרתו להקים מדינה עצמאית בדרום תימן.

אתמול (חמישי) התגודדו אלפי אזרחים בכיכר המרכזית בעדן ל"תהלוכת המיליון", שנועדה להפגין את נחישותם של תושבי דרום תימן לפרק את האיחוד בין הדרום לצפון, שנחתם ב–1990, ולהקים מחדש את תימן הדרומית. בהצהרה שפרסמו האיגודים המקצועיים ועמותות הסיוע נכתב: "אנו מתכנסים היום בעדן, בירת הדרום הנצחית, וכתובת זהותו (של העם הדרומי) ברחבת הניצחון שמייצגת את הקורבנות, המורשת הלוחמת והזיכרון הקולקטיבי של תודעת עמנו, ואת כל מה שמביע את הנאמנות, האתגר והנחישות להתנגד לכל סוגי העושק, הדיכוי והעריצות, כדי לברך על ניצחון הדרום ורצונו הלאומי החופשי, כדי להשיב לעצמנו את ארצנו העצמאית בגבולות שהוכרו על ידי הקהילה הבינלאומית לפני ה–21 במאי 1990".

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ