סרטון וידאו מרמז: שלטון אסד עומד מאחורי הפיגוע בדמשק

אל-ערביה הראתה כתב של הטלוויזיה הסורית מפזר שקיות קניות בזירת הפיגוע. משטר אסד: נגיב לאיומים ביטחוניים "ביד ברזל"

ג'קי חורי
אי-פי
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה
הדפיסו כתבה
ג'קי חורי
אי-פי

גורמי אופוזיציה דורשים היום (שבת) לפתוח בחקירה עצמאית של הפיגוע ברובע אל-מיידאן שבמרכז דמשק וטוענים שמאחוריו עומדים נאמני המשטר. מנגד מאשימה ממשלת סוריה את מתנגדי המשטר בפיגוע, שבו נהרגו 26 בני אדם ונפצעו 63, ומבטיחה להגיב "ביד ברזל" לכל איום ביטחוני.

באופוזיציה הסורית מטילים ספק בדיווחים לגבי הפיגוע; ערוץ אל-ערביה שידר תמונות בהן נראה כתב של הטלוויזיה הממלכתית הסורית, כשהוא מפזר שקיות קניות בזירת הפיגוע, וטוען לאחר מכן שמדובר בחפצים אישיים של ההרוגים.

לדברי אנשי אופוזיציה, עדי ראיה באותה שכונה דיווחו כי עשרות אמבולנסים היו בזירת הפיגוע כשלוש שעות לפני הדיווחים הראשונים על הפיצוץ. הם הוסיפו כי צוותים של הטלוויזיה הסורית התחילו לשדר מזירת הפיגוע כמעט מיד לאחר שהתרחש.

סרטון ששודר באל-ערביה מראה כתב מפזר שקיות קניות בזירת הפיגוע

עשו לנו לייק בפייסבוק וקבלו את מיטב הכתבות והעדכונים ישירות אליכם

לדברי הגורמים, חלק מהתמונות שהופצו אתמול, בהן נראו חלקי גופות, הן תמונות מהפיגוע שהתרחש לפני כשבועיים בדמשק, ותוזמן ליום הראשון של פעילות משקיפי הליגה הערבית. לטענת האופוזיציה, גרסת המשטר מפוקפקת, ומדובר בניסיון של כוחות הביטחון והמודיעין הסורי לדכא את ההתנגדות בשכונה.

בתוך כך, אלפי תומכי המשטר נאספו היום במסגדים בדמשק להלוויותיהם של הרוגי הפיגוע, וקראו לסילוק משקיפי הליגה הערבית מהמדינה. מחוץ למסגד אליו הוכנסו ארונות עם גופותיהם של 11 שוטרים שנהרגו אתמול, התאספו מפגינים שהחזיקו שלטים עליהם נכתב "החופש הופך לטרוריזם", ו"אנחנו לא מפחדים מאמריקה". אחת המפגינות אמרה כי "מאז שמשקיפי הליגה הערבית הגיעו למדינה, החלו מתקפות הטרור. הם צריכים לעזוב את סוריה".

פקחי הליגה הערבית צפויים להתכנס מחר בקהיר לדיון חירום ראשון, בו יוחלט האם להסיג את המשקיפים מהמדינה, נוכח המשך ההרג והאלימות של כוחות הביטחון כלפי מפגינים.

תגיות:

תגובות

משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ