המתנגדים לאסד: הליגה הערבית תגרום להפיכה חמושה

ועדת השרים של הליגה הודיעה כי המשקיפים ימשיכו בעבודתם, בניגוד לדרישת האופוזיציה. היום נהרגו במדינה 13 מפגינים מאש כוחות הביטחון

אבי יששכרוף
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
אבי יששכרוף

הליגה הערבית הודיעה היום (שני) כי המשקיפים שפועלים מטעמה על אדמת סוריה ימשיכו לפעול במדינה, על אף הרג המפגינים שנמשך גם היום. ההודעה מהווה מכה לאופוזיציה הסורית - שדיווחה כי היום נהרגו לפחות 13 בעימותים עם כוחות הביטחון בפרברי דמשק. בהודעה מטעם האופוזיציה נאמר כי החלטתה של הליגה הערבית דוחפת את האופוזיציה לבצע הפיכה חמושה נגד משטר אסד.

ועדת השרים של הליגה הערבית שהתכנסה בקהיר הבהירה שהשלטון הסורי יישם רק בחלקו את ההתחייבויות שקיבל על עצמו במסגרת הסכמתו להפחית את האלימות במדינה. השרים התייחסו בהודעתם להתחייבויות הסוריות לשחרר אסירים ולהוציא כוחות ממרכזי הערים - צעדים שמתקיימים בשטח באופן חלקי בלבד.

על פי ההודעה, מספר המשקיפים הפועלים ברחבי סוריה יגדל, על אף שהאופוזיציה דרשה להוציא את כוח המשימה מהמדינה ובכך להחליש את הלגיטימציה למשטרו של בשאר אסד. פעיל מרכזי באופוזיציה, חבר המועצה הלאומית הסורית, טען כי הדו"ח הראשוני שהציג צוות המשקיפים מעורפל מדי וקונה לשלטון עוד זמן.

הפגנת הזדהות עם האופוזיציה הסורית בבלגיה, אתמולצילום: אי-אף-פי

הבכיר אמר עוד כי האופוזיציה דורשת לדעת כיצד תנהג הליגה הערבית אם יימשך הרג המפגינים במדינה, בזמן שהמשקיפים נמצאים בשטח. בנוסף הוא דרש שהליגה תעביר את הדיון בסוגיה למועצת הביטחון. במקביל דורשת האופוזיציה לשלב פקחים בינלאומיים בצוות המשקיפים הערבי.


תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ