סנגורו של מובארק: הוא עדיין נשיא, לא ניתן להעמידו לדין

לטענת ההגנה התפטרותו של מובארק לא נעשתה כחוק, ולכן אין סמכות לשפוט אותו. הפגנת ענק מתוכננת ביום השנה לתחילת המהפכה

רויטרס
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
רויטרס

מובארק הוא עדיין נשיא מצרים ולבית המשפט אין סמכות משפטית להעמידו לדין, כך אמר היום (ראשון) פרקליטו של מובארק בניסיון להחליש את התיק של הפרקליטות נגד המנהיג המודח.

עורך הדין, פאריד אל דב, הגן על מובארק ביום החמישי והאחרון של המשפט, בו צופים מצרים רבים שחיו תחת משטרו של הרודן במשך 30 שנה. התביעה מצידה מבקשת לגזור עונש מוות על מובארק שלטענתה אחראי למותם של למעלה מ-850 מפגינים במהלך ההתקוממות שהחלה לפני כשנה.

ההגנה דחתה את הטענות ותקפה את התביעה המאשימה את מובארק גם בניצול מרותו ובסעיפי שחיתות. ההגנה טוענת כי מובארק לא התפטר מתפקידו בהתאם לנהלים הקבועים בחוקה. לדבריהם מובארק היה אמור לשלוח הודעה כתובה לפרלמנט, ומה שהתרחש בפועל הוא שעוזרו הקריא הצהרה טלוויזיונית בה לא נאמרה במפורש המילה "התפטרות".

מובארק בכלוב במהלך משפטו בחודש אוגוסטצילום: אי–פי

מובארק העביר את השלטון לידי המועצה הצבאית השולטת במדינה מאז 11 בפברואר.
השופט המנהל את התיק נתן להגנה ארכה עד ל-16 לפברואר להציג את טיעוניה. עורכי דינו של מובארק טוענים כי למאשימים אין שום ראיות שמובארק הוא זה שנתן את ההוראה להרוג את המפגינים, והצביעו על אי סדרים בניהול החקירה.

מצרים רבים הרוצים לראות הרשעה בתיק חוששים כי האישומים כנגד מובארק אינם חזקים דיים. אישום או זיכוי עשוי להצית גל חדש של מהומות ברחבי המדינה. המפגינים מצידם קוראים לציבור לצאת לרחובות ב-25 לינואר, יום השנה לציון תחילת ההתקוממות.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ